První Francouz, kterého lze milovat

Výjimka z pravidla

Nemám moc rád Francouze, a to vlastně osobně znám jen jednoho, a to je veskrze příjemný člověk. Prostě ve mně ten národ nevzbouzí pozitivní emoce, takže jsem k záhubě odsouzený xenofob, to se nedá nic dělat. Ale jedna z dnešních zpráv ze světa mi rozjasnila líc:

Francouzský agent, unesený před měsícem v Somálsku, zabil tři své únosce a utekl.

Takovéhle události mi vracejí víru v lidstvo. A takovíhle Francouzi jsou pro mě opěvováníhodnými hrdiny. I když si nedělám moc iluze; předpokládám, že se časem ukáže, že jde o nějakou kachnu.

A když o tom teď tak přemýšlím, tak Pierre Clostermann byl určitě taky super chlapík. A spisovatel Frédéric Dard alias San-Antonio taky. Takže ono to nebude zas až tak zlé.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “První Francouz, kterého lze milovat

 1. A to ještě neznáš francouzského kresleného pana Kocoura (monsieur Le Chat), kterého ovšem nikde na netu nemůžu najít. To byl pane formát!

 2. asTMA: je-li to takový formát, najde si tě sám!

 3. Loboušku, jáť v to pevně doufám! Už si mě kdys našel, snad najde znovu.

  bateriát: Malheureusement, ce n’est pas lui… Nebyl malovaný, ale kreslený.

 4. bodejť. vymysleli francouzáky… chtěl by si snad dávat F němčouráky? nebo třeba řekáky, či noráky ? :-)

 5. Nikolivěk, pane Bateriáte, když říkám, že není k nalezení, myslím to zcela vážně. Můj kreslený monsieur Le Chat vyhlížel velmi důstojně a seriózně, byl kreslený max. do pasu, měl na sobě velmi dobře padnoucí oblek a pronášel velmi zásadní a hluboká slova.

  Modelový strip:

  Obraz první(s kočičí madam, jež mu špitala): "Je t’aime."
  Obraz druhý, pan Kocour: "Moi aussi."
  Obraz třetí, pan Kocour: "Je m’aime."

  Bohužel papírovou podobu, získanou na kurzech fr., už nemůžu najít kolik let. A na netu se mi též dosud nepoštěstilo.

 6. partiovka: Tintin byl jen slabý odvar Rychlonožky!

 7. astTMA: Je m’excuse beaucoup, mais je suis vraiment curieux. Permettez- moi, s’il vous plait, le dernier essai: http://marcdelage.unblog.fr…1.jpg …ce n’est pas lui aussi??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>