Dnes mám čajík hořkej!

Vypadněte z mojí hlavy…

Víkend byl krásný, což o to, měl však jednu jedinou šmouhu, která ho zásadně kazí. Už pár dní je mi vždy ráno dost zle, a přitom si jsem jistý, že těhotný nejsem (i když je pravda, že si s F. moc pozor nedáváme).

Dnes to zašlo tak daleko, že jsem poprvé od roku 1999 zavítal do ordinace svého praktického lékaře a cudně poodhalil své pěstěné břicho. Dostal jsem nějaké kapky, prý opravdu hnusné – a už jsem se přesvědčil, že pověst nelhala. Uvidíme tedy, dočkáme-li se žádoucího zlepšení nebo zda budu i nadále začínat své dny v agónii.

Honem k něčemu veselejšímu: Jsem pravidelným posluchačem Odvážných palců a nestydím se za to. Pravda, od odchodu Tomáše Baldýnského to už není úplně to pravé, ale stále jsou to prostě nejlepší filmové recenze v Česku, a s F. jim nasloucháme v nábožném vytržení.

Ovšem zatím poslední díl mě krutě zasáhl: Na jeho úplném konci byl totiž zveřejněn proklatě úderný song. Jde o dovedně vytvořený remix zlých, zlomyslných slůvek z úst Maxe Baldýnského, syna již zmíněného Tomáše. Do temné melodie tak deklamuje Skluzavka! Pojďte, boty, pojďte! a Dnes mám čajík hořkej! a celé to zní jako Massive Attack.

Rozhodně nepatřím k příznivcům nejrůznějších videí a nahrávek s vtipnými dětmi; raději bych si ukousl levé varle, než něčemu takovému věnovat čas. Ale mladý Baldýnský se mi nemilosrdně zaryl do paměťových spojů a já si tu pomatenou píseň zpívám stále dokola.

A, jak jistě uznáte, zpěvy o hořkém čaji mě v mém současném stavu příliš neoblažují.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Dnes mám čajík hořkej!

 1. hehe, souhlas, pixy odvedl dobrou práci. palce už nejsou co bývaly. nejvíc mě sere vosmík, ten člověk je úplně blbej a nikdo mu to asi nechce říct.

 2. lobo: když odhlédnu od akrobatičnosti celého výkonu, proč zrovna levé varle?
  partiovka: to o vosmíkovi mě dostalo. pěkné!

 3. partiovka: navrhuji výjezdní seminář na téma Upadající kvalita Odvážných palců – ideálně v podobě oběda, až mi někdy bude lépe:-)
  PedroPo: podle tebe levé není to pravé? :-)

 4. PedroPo: tu otázku nechme otevřenou!
  Baldachýn: ó, díky, roste ti z něj nadějný freestyler:-)

 5. já myslím, že songy o hořkém čaji určitě urychlí tvou léčbu z břichobolu!

 6. hořký čaj, to je pravda, jenom aby to ale nebyla spíš "skluzavka"

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>