Totální konec sezóny

Nicméně byla celkem prima.

 

Do nejmilejšího podniku jsem včera dorazil v sedm večer, a někteří z mých kamarádů tam dleli už od dvou. Téměř to na nich nebylo poznat. Dáš si se mnou tatarák? vyzvídal kamarád – druhý sklář, a já po milisekundě váhání (přeci jen jsem tento pokrm již v tomto týdnu jednou měl) nabídku přijal.

 

Litovat nebylo čeho. Popravdě, nebyl tak skvostný, jako ten, co jsem večeřel ve čtvrtek v Praze, ale taky stál místo dvou stovek necelou stovku jednu a bylo ho víc. A dobrý byl tak akorát, aby se mi udělala správná mušketýrská chuť.

 

Nakonec jsem se téměř neopil. Domů jsem odcházel s dobrou náladou, sedmi pivíčky pod opaskem a zase po čase také trochou nelegálního bylinného kouře v plicích. A kamarád-policista mě tak trochu potřísnil zvrhnutým pivem, ale nebylo to nic, nač bych nebyl zvyklý.

 

Podivnou shodou náhod jsem se ráno probudil časně – před osmou. Po několika minutách boje vůle s tělem jsem se za účelem vymočení se odebral na toaletu, a zjistil, že vzhůru je už i tatínek, a co hůř, že se chystá do lesa na lov hub…Na pomyslné váze jít do lesa/zůstat v posteli u mě zvítězila prvá možnost.

 

A začalo to špatně. Teploměr ukazoval pět nad nulou a při vstupu do lesa nás chytla celkem nečekaná smršť deště a sněhu (!). Trochu šok. Ale pak se živly uklidnily, a odmyslíme-li si chvilkový lezavý pocit zimy, bylo všechno krásné. Zejména, když první dvě houby, které jsem našel, byly tyhle:

 

 

Ještě nikdy jsem z čerstvě nalezeného hřibu neoprašoval sníh a nevěřím, že se mi to ještě někdy v dohledné době poštěstí. Ale asi je to definitivní znamení, že s houbami je pro tenhle rok konec. Škoda. Ale aspoň si odpočinete od těhle mých mykologických zápisků, které, chápu, mohou někomu připadat nudné a mladého moderního muže nehodné.

 

Ten velký hřib vážil osmdesát deka. Větší jsem v životě nenašel.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové obrázky a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Totální konec sezóny

 1. Jo! Taky konečně poznávám už tolikrát zmiňovanou asijskou kurvičku.:-)

 2. Benny: to není triko, ale košile:-) ale jinak díky:-))
  Jura: a dobrá, co? já se na ní vždycky dívám, když je mi smutno:-))

 3. kurvička je móc pěkná (hřiby taky docela ujdou), ještě bys moh ukázat to tričko s hitlerem, co tak pěkně odhání náboženský fanatiky

 4. sistr: dobrá, speciálně pro tebe ho časem zveřejním!

 5. Ty přimhouřené oči… zrovna předevčírem byl v televizi Clint Eastwood…

 6. Petr: přimhouřené? takhle vypadám, když je mám doširoka rozevřené…
  Ještětka: ne…foceno z podhledu:-)

 7. tak pověsti nelhali…
  celá Angelina Jolie,ach bože,ty rty,ty rty…

 8. dalimil: čekal jsem, zda si toho někdo všimne…

 9. pozor,Angelina platí v Hollywoodu za slušnou mykoložku…

 10. Ještěrka: Já a Lobo nemáme potřebu stoupat si u okna na židli a přesto nám mnohdy nesahá ani, však ty víš kam.
  Lobo: vskutku pěkná východní hérečka!

 11. nemohl bys mi poradit s mykózou na šulínkovi? nějak se toho nemůžu zbavit…no vzhledem k faktu, že jsem dnes spal ve tvé postýlce a čistil si předkožku tvým kartáčkem…pomůžeš?

 12. Mek Bílová: závist z tebe mluví, nic než závist!
  Hans: moje nejmilejší, abych pravdu řekl:-)
  tommaser: radím odstěhovat si tvůj kokon z našeho bytu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>