Štěstí v neštěstí

Když jde o vteřiny

Ráno nemám moc dobrou náladu: Bus přijede se zpožděním a další zpoždění nabere cestou, a můj prušácký smysl pro přesnost tím nevýslovně trpí. Pak na Andělu chytnu sedmičku; je sice skoro prázdná, ale než se probijeme zácpou na druhou stranu řeky, uplyne skoro dvacet minut, a to už se mi kniha zlobně chvěje v ruce.

Pak se naštěstí tempo jízdy stabilizuje, na správné zastávce vystoupím a vybíhám na kopec a do zorného pole fotobuňky před dveřmi do korporátní budovy vstupuji skoro o půl hodiny později, než bych měl – což opět mé pruské duši nedělá dobře.

Aby toho zpoždění nebylo málo, výtah ne a ne přijet, a když se konečně uráčí, vystoupí z něj žena tak neveselého vzezření, že chvíli váhám, mám-li vůbec nastoupit, aby se mi nezhoršila karma. A pak už se vyvezu do čtvrtého patra, ujdu těch pár metrů ke kanceláři, a celá budova, bzučící ospalým ranním šumem, náhle ztichne.

Vypli proooooud, hlásí zvýšeným tónem ze své kóje 30kgA, aby si toho faktu všimli i ti, kteří si jej dosud nevšimli. A já se nemůžu samolibě neusmát – pověstné lobovské štěstí opět zafungovalo. Stačilo totiž, abych se na své cestě do práce zpozdil o třicet sekund, třeba abych se zastavil v chůzi a rozvážně se podrbal v rozkroku, nebo abych pomohl slepci do špatné tramwaye, a už by bylo zle a zůstal bych viset ve výtahu.

A, byť náš výtah není úplně nehostinný, pořád to není místo, kde by člověk chtěl trávit nějak extra hodně času. Navíc, jak se znám, bůh ví, čím bych si tam krátil čas…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “Štěstí v neštěstí

  1. tak to zatim můžeš třeba sjíždět vanu bez závor :-)

  2. baryk: to bych musel být ríša se sametovým hlasem:-)

  3. My to štěstí neměly a zůstaly ráno i s prtětem viset :-P

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>