Proč Ježíš nenávidí Mikulov

Přišel, viděl, dynybyl

Když nás moravský PR démon pozval na fantastickou světovou premiéru filmu 2Bobule do mikulovského kina, trochu jsme očekávali, že nás čeká zlo kataklyzmatických rozměrů. Ale ke cti nám slouží, že jsme se nezalekli a zasněženou D1 se v enimenově Clitu vydali vstříc netušenému.

Nevím, jestli jste viděli film Bobule. Já si ho schválně pustil až před pár dny. A protože jsem se duševně připravil na nejhorší, byl jsem nakonec mile překvapen. Čímž nechci říci, že je to film dobrý; ale třeba v situaci, kdy je venku hnusně a vám je špatně, si Bobule klidně můžete pustit a vaše situace se nijak nezhorší.

V Mikulově se ale množila varovná znamení, že dvojka bude opravdu silná káva. Už to, že ze všech pozvaných a ve filmu hrajících hvězd (sic) na premiéru dorazil jen Jan Antonín Duchoslav, jehož role ve filmu rozhodně nebyla z těch větších, mě zarazilo. A když se těsně před filmem režisér opatrně volenými slovy divákům omluvil za to, že na konečnou podobu filmu měli producenti mnohem větší vliv než on, bylo mi všechno jasné.

Nebudu vám říkat, co se dělo během následujících 94 minut. Mám vás totiž rád. Přiznávám, že asi dvakrát jsem se dění na plátně pousmál, ale jinak šlo o zážitek slovy nepřenositelný. Takže pojďme k děni premiéře, které bylo podstatně zábavnější:

Víno.Víno. Víno. Cimbálovka. Nejsem na víno moc zvyklý a rychle se po něm opíjím, ovšem tento večer je opilost plánovaná a žádoucí. Víno. Víno. Pak zjistíme, že chodit si ke stolům pro neustálé dolévání skleniček je únavné, a tak od pikolíků rovnou bereme celé lahve. Pikolíci kladou menší odpor, než bychom čekali – vlastně to vypadá, že nám lahve dávají rádi. Partiovka vyzvídá, zda by nám nedokázali sehnat nějakou slivovici. Prý ne. Víno. Víno.

Jenže zkuste si tři hodiny v kuse pít víno, když vám s každou další sklenkou přijde, že má nějak zbytečně málo alkoholu! Rozpomínáme se, že během své předchozí návštěvy Mikulova jsme navštívili jakýsi ponurý disko klub, a tam, jak se vzájemně ubezpečujeme, by jistě mohli mít něco ostřejšího pro naše zmlsané jazýčky!

Disko praská ve švech, shodou okolností je totiž na programu pánský striptýz. Protlačit se k baru dá práci, a tak objednáváme rovnou dvojité giny s tonikem, což je jedna z těch chyb, které později člověk nedokáže racionálně vysvětlit. Naše nápoje v přítmí klubu radioaktivně svítí a stejně tak i chutnají. To jistě není žádný beefeater, spíš dynybyl nebo něco podobného – ale už u toho zůstaneme, ne?

A tak se proléváme tím kosmonápojem, čas od času nám spadne na stůl tlustá padesátnice, kterou pánský striptýz rozvášnil natolik, že se dala do nekontrolovatelného tance. Číšnice odmítá dýška, která jí dobře vychovaný enimen nabízí. A pak najednou nevím, zřejmě jdeme spát, protože se ráno vzbudím.

Potřetí jsem byl v Mikulově a potřetí to dopadlo stejně: Celou sobotu a celou neděli je mi opravdu pozoruhodně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Proč Ježíš nenávidí Mikulov

 1. Jooo, Mikulov :) To nemůžeš tak hrrrr! Nejprve musíš párkrát do Brna, osmělit se, potrénovat a pak teprve můžeš na vyšší level :) )))

 2. pikolici nekladli odpor, neb je vseobecne znamo, ze pro prazaky byva pochystano neco z te lonske nevydarene sklizne, co shnila a smrdela jeste na keriku:) Ale ze pro prazaky chystaji i radioaktivni gin, to me zaskocilo a vylekalo!:)

 3. mě to dosti mrzí, chtěl jsem pořádně zachlastat s váma, ale než jsem skončil s obluzováním místních mediálních mrdek a jedné mé obdivovateky, zjistil jsem, že jste dávno v prdeli. za trest jsem zůstal úplně střízlivý (skoro)!!! akorát jsem nasranej na toho kazišuka fadyho, ale to už je jiný smutný příběh.

 4. já jsem v sobotu chlastal tak, že se mi dělali bobule za ušima!

 5. pr démon: a jak típnul dobrou půlku toho afghánistánu, to od něj taky nebylo hezké:-)

 6. Mikulov, Mikulov, to mi cosi připomíná? Není to snad ono město, kde jsem kdysi na zápraží chýše nějakých domorodců uloupil olbřímí dýni a pak ji vhodil do kašny, ana vydala mohutné žbluňknutí?

 7. Lobo,upřímnou soustrat. Víno = kosmonápoj? Eh… Už teď mi je špatně. Děkuji za "recenzi". Půjdu utrácet za levné alkoholické nápoje. Vivat Buk(owski).

 8. @partiovka: ani mi toho arabáče nepřipomínej. nakonec jsme mu museli objednat tágo a nechat ho odvést do bordelu, bylo s ním k nevydržení.

 9. cheorchia: tuzemák by tomu jistě dodal nový, leč málo vítaný rozměr!
  Raven: v Brně jsem se již něco naosměloval, tak jsem se na Mikulov cítil celkem připraven…chyba.
  psice: stále vymýšlejí nové a nové pasti:-)
  pr démon: nebuď smutný, však nám to nějak vynahradíš:-)
  baryk: na to bys jistě sbalil i Voříškovou! mohl bys jí ukázat hádka…
  Fiksu pojka: notně jsme si tento tvůj kousek připomínali! s pýchou!
  Coran: nene, kosmonápoj byl ten svítící ginantonik!

 10. Raven: lákavé nabídka, ale v Brně jsem si našel skvělou osobní trenérku:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>