Vývar z myších h*ven

Tak už došlo i na mě…

Jeden z pracovních kolegů se vrátil z dovolené. Prostě si jednoho dne naplnil batoh kondomy a jen tak sám vyrazil na tři týdny do Vietnamu, prý pročistit si hlavu. Nebudeme hloupě spekulovat o tom, k čemu tolik kondomů a co si vlastně během dovolené pročistil; ostatně ty fotky, na kterých po něm neustále lezou usměvavé a vstřícné Asiatky, jsou jistě jen sérií nepodařených fotomontáží.

Důležité je, že kolega se vrátil s dobrou náladou a (snad) zdravý. A že se mu po nás stýskalo, a tak nám přivezl hodnotné dárky. V kancelářích se nám tedy vrší sušení psi, hadí kořalky, rákosové klobouky, miny Claymore, uřezané uši amerických vojáků a další běžné komodity z vietnamských tržišť.

Ovšem to nejdůležitější se nám navršilo v kuchyni: Podezřelý sáček s podezřelým obsahem. Všichni víte, co je cibetková káva, ne? ptal se nás onen kolega, a když většina z nás kývla a někteří se zatvářili, jako že tam nejsou, tak pokračoval: No, tak ta je strašně drahá. Ale v jedný vesnici jsem koupil tohle; prej je to úplně to samý kafe, jen s tim rozdílem, že je mnohem levnější. Je totiž z bobulí, který sežraly a vysraly ne cibetky, ale nějaký jiný lasičky. A já si myslim, že je fakt dobrá, zakončil to a odešel chatovat s nějakou Vietnamkou.

Dnes na obědě jsem se kolegů opatrně zeptal, zda už vietnamskou lahůdku okusili. Prý ano, a prý je chuťově opravdu pozoruhodná. Chvíli jsem bojoval sám se sebou – jsem co do jídla poměrně zvědavý a ochotný okusit celkem cokoliv, ale někde v koutku mysli mi přece jen varovně poblikávala myšlenka, že když už něco jednou trávicím traktem prošlo, člověk by to do pusy brát neměl.

Ale co, zahodil jsem předsudky, a když šel jiný kolega po obědě kávu vařit, mužným a znělým hlasem jsem jej požádal, ať mi tedy ten vývar z myších hoven taky připraví. O pár minut později jsem nezvykle vonící obsah šálku nedůvěřivě očichal, opatrně se napil a pak to ještě několikrát zopakoval.

Je to trochu dobré a trochu divné. A jsem zvědav, jestli to nebude mít nějaké fatálně-fekální následky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 thoughts on “Vývar z myších h*ven

  1. když nad tím tak uvažuji…jsem bez práce.tak co si nepřijít snadno k penězům? spolykám nějaký ty boby, začnu chodit na nočník a to by bylo aby jste si nepošmákli za týden na nějakým tom baryccinu za 500… :-)

  2. asTMA: to bych měl utrum se spoustou věcí…
    baryk: jestli si myslíš, že po tomhle komentáři jseš ještě mým kamarádem, tak se ošklivě pleteš:-)

  3. lobo: To je fakt, počítače si moc neužijou. :o )

    A pokud jde o Baryka, hele, jakýpak konec kamarádství? Každý přece ví, že láska prochází žaludkem… a pak i těma ostatníma záhadnýma věcma, který na něj navazujou, a to i láska kamarádská! Tak jakýpak copak?! :o )

    Teda ale tohle je fakt dada! :o ))) Cvičně jsem prohnala trojici slov read only memory Seznamem a jeho novým vyhledávacím enginem. A výsledek je k vidění pod www. :o )))

  4. aby to nebylo neco jako asijske plagiaty Viagry! V ramci 100% recyklace, nevztahuji se zminene exkrementy spis k tem susenym psum? Nebo usim americkych vojaku?:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>