Ono je to celé takové smutné&

Už aby byl alespoň březen, nebo tak něco.
Všichni víte, jaké bylo včera počasí. Kdybych se nevyhýbal vulgarismům, řekl bych, že na hovno. A mně se začalo stýskat po teplých dnech, teplém jídle, teplém lidském slově… Vstal jsem před devátou, v dešti si doběhl koupit půllitrovku lightky, osm housek a malé máslo, v dešti doběhl zpět do bytu a znovu se zachumlal do přikrývek.

Následovalo několik hodin velmi zahálčivého života. Posnídal jsem čtyři housky, namazané máslem a doplněné skvostným sýrem, který mi z Paříže přivezla Darina. Konzumoval jsem je vleže na zádech a stylově si přitom už poněkolikáté četl Den pro Šakala, pořízený před několika dny v antikvariátu. Venku pršelo. Vypil jsem colu. Zapnul enimenův notebook a hrál Return to Castle Wolfenstein. Okolo druhé odpolední jsem poobědval zbylé čtyři housky, rovněž namazané máslem a doplněné zbytkem skvostného sýra, který mi z Paříže přivezla Darina. Přitom jsem znovu ležel a znovu četl. Déšť zesílil.

Bylo mi až smutno z toho, jak plýtvám časem, mně vyměřeným. Optimismus mi vrátila až myšlenka na to, že valná většina ostatních lidí během této doby musela nestydatě pracovat.

Ve tři jsem se z pelechu mrzutě vyhrabal a vydal se na přednášku a posléze do kina. Otevřené moře. Film velmi nízkorozpočtový, leč zajímavý, neobvyklý a dobrý. Nechoďte na něj jen v tom případě, jestli nemáte rádi žraloky.

Následovala svižná procházka ze Staromáku do Vršovic, během níž mi malinko omrzly uši, a následný krátký pobyt u Gullivera. Zde jsem se povečeřel dvě piva, dozvěděl se, že dvě třetiny osazenstva našeho bytu si v rámci své zlatomládežnické role zpestřily podvečer přítomností pana Kokeše, pak se odebral do bytu, kde mi tommaser předvedl několik svých videí a fotografií a zbytek večera opět věnoval Wolfensteinu.

Nemám vysloveně pocit naplnění, ale není to nepříjemné:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Ono je to celé takové smutné&

  1. sakra, už zas nám uniklo to před/po/filmáčové pivo/víno.

  2. adbar: inu, domluvme se, že příští úterý se po filmáči potkáme.

  3. Přijde pani do řeznictví a ptá se: "máte zmrzlý dršťky [dršky]?" "Ne, my si tady topíme…" hahá!

  4. To nebyl pan Kokeš – to byl pan Kypřícíprášek!
    Ráno jsem vyfrkl krásné kobližky…

  5. příště!
    každopádně až bude enimen stavět dům, pořádně se mu to prodraží…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>