Energizer

Nový, svěží vítr

Nevíte-li to ještě, tak vězte, že F. je kromě jiného i skvělá kuchařka. A nebojí se zkoušet věci, které by nenapadly ani Jamieho Olivera, v důsledku čehož naše manželství vzkvétá. V pátek, když jsem se utýrán dopotácel z práce domů, tak na mě čekalo překvapení: karamelový koláč.

Vypadalo to úžasně a už od pohledu bylo jasné, že minimálně v polovině civilizovaného světa by tato pochutina byla nelegální. Je to trochu sladší, než jsem chtěla, varovala mě F., ale to už jsem měl první sousto v sobě. A rázem se ve mně střetly dva protichůdné pocity:

Pocit jedna (zhrození a nevíra): Proboha, to je opravdu sladké, sladší než ta nejsladší věc, co jsem kdy jedl. Pocit dva (úžas a nadšení): Páni, to je opravdu sladké, sladší než ta nejsladší věc, co jsem kdy jedl! Během vteřiny jsem si ke koláči vypěstoval stockholmský syndrom.

Snad by vás zajímalo složení – je jednoduché: Čokoláda a karamel, vytvořený z medu a kondenzovaného mléka. Poměr je samozřejmě přísně tajný, ale vzniklá směs je naprosto nestabilní, naprosto luxusní a energeticky se vyrovná několika Hirošimám.

Poté, co jsem v pátek snědl dva malé kousky, jsem celý víkend probděl a spát se mi nechtělo ani půl vteřiny. F. na tom byla zcela stejně. Když jsem talíř s koláčem nechal ležet poblíž svého tři roky starého počítače, došlo k přenosu energie vzduchem a rázem jsem byl schopný spustit, rozehrát a dohrát Call of Duty: Modern Warfare 2 na nejvyšší detaily. A od doby, co jsem pár drobků koláče zkusmo hodil do nádrže našeho Blitze, přestal při jízdě ubývat benzín a naše auto vydává zvuk, který by mu záviděl nejeden muscle car.

Teď přemýšlíme, co se zbytkem koláče. Sníst, samozřejmě, to by se přímo nabízelo. Ale na druhou stranu bychom mohli s jeho pomocí pokrýt energetickou spotřebu republiky na pár let, takže kdyby snad pánové z ČEZ měli zájem, jsme ochotni si poslechnout jejich nabídku…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Energizer

  1. Puffin: ale můžeme, dokud nepřijde pořádná nabídka:-)

  2. no já nabízím bezva ručně pletený fusekle k doptání do velikosti 12,nebo hand-made mýdla, k dostání na mém profilu na FLERtečkaCéZet, tedy kdyby měla F. zájem, předpokládám, že recept je v osobním vlastnictví tvé milé choti a ty jsi jen její zástupce ve věci obchodování s tak vzácnou relikvií jako je karamel enerdžájzr recepis…

  3. eleska: fusekle velikost 12? možná, že se domluvíme:-))
    psice: to už je na vkusu každého uživatele, jakým tělním otvorem do sebe energii dostane!

  4. není nad čím jásat… F právě vymyslela způsob jak se snadno zbavit baryka a jedním soustem mu přivodit hypoglykemický šok..říkám tfuj! takový recept nesmí na veřejnost !

  5. baryk: kdybys byl správný samuraj, dávno se zabiješ sám:-))

  6. kamaráde, to nebyl karamelový koláč jestli jsi celý víkend probděl… tipuju 30 procent piko, 30 procent speed, 30 procent kokain, 5 procent karamel, 5 procent čokoláda… ale je to jen takový odhad od boku:-)))

  7. enimen: nu, život mě naučil, že možné je všechno:-))

  8. enimen: Tento týden budu péct perníčky na vánoční stromeček, přijď si! ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>