Na mateřské

Zábava z jiného soudku

Plánovali jsme to už delší čas – F. potřebuje zajet na rodnou Moravu, ale raději bez Horsta. Takže zvládl-li bych jeden víkend s potomkem o samotě? Hrdě přikyvuji a Horst vyráží vzrušená citoslovce, a tak F. v sobotu mnoho hodin před svítáním odjíždí.

Nebudu vás tu zatěžovat jednotlivostmi. Běžné úkony Horstovy údržby zvládám, teď šlo jen o to, zvládat je po dva dny téměř neustále. A byť jsem byl opravdu rád, když se včera večer F. vrátila, celkově si myslím, že jsem ve zkoušce obstál.

Mohu-li z této velezkrácené verze mateřské/rodičovské dovolené soudit, pak se během ní vyskytuje i dost příjemných momentů: Hodně spíte. Hodně si hrajete. Hodně jíte. Hodně se přehrabujete ve fekáliích.

Ale pak je tu několik výrazných ale: Spíte jako na vodě a často v nepohodlných pozicích. Hry spočívají v tom, že hodinu opakujete jednu činnost, v horším případě jednu slabiku (zde bych rád vzpomněl na včerejší období slabiky Ta!, jejíž vyslovování v různých frekvencích Horsta srdečně bavilo celé odpoledne). Jídlo do sebe ládujete ve spěchu (to svoje), popřípadě dojídáte dětské kaše. A fekálií je jen omezené množství, byť se Horst opravdu snažil, aby výrobci plen nepřišli na buben.

Zdaleka největší křivdou je pak naprostá absence času, který lze strávit jinak než s potomkem. Horst byl celou dobu mimořádně hodný a vstřícný, ale i tak jsem se po dni a půl vysloveně těšil, až ho na chvilku pohlídají babička s dědou a já budu moci jít nakoupit do Penny Marketu. Mezi regály jsem se pak procházel s dosud nepoznaným pocitem slasti v duši…

Abych to zkrátil: Představa, že bych rok nebo dva nebo tři žil tak, jako teď o víkendu, mě naplňuje bázní. A opravdu obdivuji F. i všechny ostatní, kdož na rodičovské jsou. Já bych to nejspíš nevydržel.

Pojďme to uzavřít pěkně v socialistickém duchu. Se spolupracovníkem Lomikarem si občas vyměňujeme smsky, jimiž hodnotíme obsah právě otevřených lahví našich domácích whiskoték. A včera došlo na další:

Já: Našel jsem recept proti chudobě: K večeři si dávat Ardbeg 10 yrs a přikusovat šunku z Rakouska. Když o tom přemýšlím, je to vlastně spíš recept, jak chudobu nasrat; o to je to lepší.
Lomikar: Epic opinion win!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Na mateřské

 1. pravdu díš, je to řehole .c) … žena v práci, děti nemocné… mám podobnou náplň jako ty pro tuhle neděli a dnešek (jen ty fekálie zvládáme do nočníků)

 2. danda: ty to máš ještě dvojmo, jsi dvojnásobný hrdina:-)

 3. tvůj blog začíná nápadně připomínat batoleho dvoreček !! vzmuž se.chci slyšet perverznosti :-) ..!

 4. A jses teprve na zacatkuPredsav si ze te Horst zada o obezivo na drogy a F na navstevu vykriceneho domu. Ta tvoje 2denni selanka je jen zacatek. Hehe

 5. Mirek: už to, že tě taková situace napadla, leccos naznačuje… hehe

 6. já mám taky občas syna nejraději když spí…
  u babičky….
  celý víkend ….
  :-)

 7. tereza: Jak vidíš, lobo umí vrátit i to svoje vlastní :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>