Tvrďák s jahodovým balzámem

Pýcha maloměsta v ohrožení

Mohl bych tu psát o tom, že i v pátek i v sobotu (a ostatně trochu i v neděli) jsem usínal s vyšší hladinou alkoholu v krvi, než je u mě v poslední době běžné, ale nešlo o nic dramatického, tak zde nebudu marnit váš čas a přejdu rovnou k tomu opravdu důležitému:

Ve vedlejší kanceláři probíhá ukrutně hlasitý a ukrutně nesmyslný hovor na téma SuperStar. Jak mohou dospělé a zdánlivé svéprávné ženy přikládat důležitost něčemu podobnému, je pro mne záhadou; a naopak – když se chci s někým bavit o Sons of Anarchy nebo Shieldu, narážím na hradbu nepochopení a zmateného mlčení. Takže raději pojďme k tomu opravdu důležitému.

Moje rty. Jeden z trademarků mé osobnosti; dědictví po habsburských předcích a pýcha maloměsta. V současných holomrazech začaly praskat, a trochu to bolí. V okamžicích, kdy přijdou do kontaktu s whisky, to dokonce bolí více než trochu.

Nikdy jsem tyhle problémy neměl. I v nejtvrdších severácích jsem se mohl chlubit pusou bez kazu. A pokud náhodou k nějaké mininehodě došlo, vše vyřešila domácí chlapácká mast z popela, kraví moči a zvětralého gambrihnusu (řazeno dle chutnosti).

Jenže letos už jsem asi starý a tradiční prostředky nezabírají. A tak jsem jednoho večera požádal F. o informaci, zda se v naší domácnosti nenachází nějaký balzám na rty. Dostal jsem gps souřadnice poličky v koupelně a vágní příslib, že by tam něco mělo být.

Asi vás nepřekvapí, že jsem balzám našel. Je červený a jahodový. Sladce voní i chutná. Ale pomáhá, a tak si jej na rty opatrně a v malých dávkách nanáším. A F. se tomu pobaveně směje, protože je to ta nejvíce gay věc, kterou jsem kdy dělal.

Dnes jsem se začal radovat, protože to vypadá, že balzámová léčba už je téměř u konce. Ovšem moje ústa jsou prokletá. Asi o osm minut později jsem totiž pocítil neklamné svědění na horním rtu – a ano, dělá se mi slušivý au-pair.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Tvrďák s jahodovým balzámem

 1. Dvě slova:

  Calcium pantothenicum.

  (Prý je to dobré i na trhliny konečníku. TO by byla nejvíc gay věc, loboušku. ;o)

 2. Wow, to já si mažu rty jelením lojem a jsem proti Tobě buzna vesmírného kalibru!

 3. asTMA: kdepak, zůstanu u osvědčených chlapáckých mastí:-)
  Paželv: tak se někdy stav, půjčím ti jahodový balzám:-)

 4. já mám balzám na rty s konopným výtažkem, lipsticann, to je věc i pro drsné chlapy.

 5. Chlapácká mast?Zanedbal jsi prevenci. Jakmile uhodí mráz, je potřeba vyhledávat dívky, které labela, loje a balzámy používají a líbat a líbat a líbat. Tedy na rty, samozřejmě :)

 6. dewberry: ke-li to technické konopí, pak ano!
  Raven: jak píše moje paní a vládkyně – jen o narozeninách:-)

 7. Lobo, F.: Musím říct, že zjevně dochází k trestuhodnému oboustrannému zanedbání povinné péče! F. málo maže, Lobo málo líbá – a tohle jsou ty konce!

  Ravene, máš stopro pravdu, akorát v manželství se to holt musí už trošičku jináč, no. :o )

 8. A to je nějaká láska???Vždyť je to ze zdravotních důvodů!!! Podívej se, jak ten nebohý chlapec se svými rozpraskanými rty trpí! :) )))

 9. Příznivci The Shield to mají těžké. I seriálový veteráni jsou mnohdy tímto skvostem nepostiženi a běžný člověk absolutně není schopen docenit nadšené lýčení nebetyčných kvalit tohoto dokonalého počinu kinematografie (ehm :-)

  Jak je vidět, každý máme svoji SuperStar ;)

 10. Mordemy: Lýčení? Že ty překládáš pro titulky.cz ??!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>