Potřebuju čtyři a půl míče

Jinak jsem v rodidlech

Kamenujte mě, ale Star Trek není dobrá sci-fi. Právě jsme s F. dokoukali první půlku onoho nejnovějšího filmu, a druhou polovinu jsme se rozhodli nechat na jindy, pravděpodobněji na nikdy. Na některé scény se sice hezky dívá, ale já se prostě nemohu smířit a nesmířím se s tím, že mimozemšťané se od lidí liší špičatýma ušima a dementním sestřihem, popřípadě tetováním v ksichtě.

Takže pojďme k něčemu zábavnějšímu: Pozitivem mojí práce je, že můžu někoho vyhodit, tím ho zahnat do tísnivé životní situace, kterou začne řešit návykovými látkami, následně se dá na dráhu zločinu, zadluží sebe i svou rodinu a skončí v jedné cele s dvousetkilovým potetovaným cikánem, vybaveným hypertrofovaným sexuálním pudem. Monty Burns by si zamnul ruce a řekl Výtečně!

Ale je tu i odvrácená strana mince. Práci za takto vyhozeného člověka někdo musí dělat, dokud nenastoupí náhrada. A tím někým mohu za jistých okolností být já – a zřejmě jen málokoho z vás překvapí, že ony jisté okolnosti právě nastaly. Takže už od Vánoc dělám práci svou a práci vyhozeného podřízeného, což je skvělé. Skutečnost, že se tato skutečnost (ehm) na výši mého platu nijak pozitivně neprojevuje, je už jen takovým milým bonusem.

Vzhledem k tomu, že o víkendech pro změnu tvořím hodnoty ve prospěch veliké a zlé komerční televize, začínám na sobě pozorovat známky opotřebení. Například minulý týden mě popadla iracionální touha dělat něco jiného než být v práci nebo být v práci doma nebo být na cestě mezi těmito dvěma destinacemi. Dopadlo to tak, že jsem se jako omámený procházel nákupním centrem a chtěl koupit F. něco hezkého, ovšem díky temným silám jsem nakonec pořídil jen láhev vína.

Důležité a pozoruhodné ovšem je, že navzdory mé soukromé politice přezaměstnanosti je stav mého konta – ve srovnání řekněme s kontem Donalda Trumpa – vysloveně tristní. A to jsme zrovna na maloměstě našli hezký dům s hezkým pozemkem a rozhodli se, že by bylo nanejvýš vhodné učinit jej svou základnou. Ovšem po dnešních návštěvách bank, opatrnicky přemílajících slovo krize, ve mně začal hlodat červík pesimismu. Co červík, tasemnice!

Vážně, moji mladí přátelé, máte někdo zkušenosti s hypotečním trhem? Je reálné získat na dům v hodnotě, popsané v titulku, hypotéku ve výši 100 procent? No?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 thoughts on “Potřebuju čtyři a půl míče

 1. zkus Montyho Burnse, ten má pro půjčování peněz slabost….

 2. extláča: taky si to začínám myslet:-)
  dalimil: ten by na mě poslal létající opice!

 3. napriklad hypotecni banka by mohla byt svolna, samozrejme za cenu vyssi urokove sazby, ze…

 4. zkus si na schuzku v bance zastrihnout usi do spicky spolu s dementnim vystrihem a trousit poznamky o zaparkovane vesmirne lodi za prahou; spolu s vyhruznym hladovym pohledem by to mohlo vzbudit ucinny natlak!:)

 5. bBr: jo, to je asi poslední šance.
  psice: to raději bydlet v chýši, než obětovat své ušlechtilé boltce…

 6. A ten byt, v kterém aktuálně bydlíte, je váš (s hypotékou?) nebo je to pronájem.

  A stavební spoření máš (třeba alespoň v nějaké prenatální formě)? A co nějaký hypoteční poradce?

  Za rok mne to čeká taky, byť já si z těch 4.5MKč budu naštěstí půjčovat jen cca 30%.

 7. Panáček Cetelem prej nabízí férovej úrok:-)

 8. Pk: pronájem…stavebko samozřejmě mám, moji hypoteční poradci jste vy!
  partiovka: hmm, a co rovnou Provident?
  F.: slyšíš:-)

 9. Nekdo se mi zminoval o honzovahypoteka.cz… za zkousku to mozna stoji, dat tam tve nehorazne pozadavky. :)

 10. V tom případě bych si část vzal na stavebko. Ze 100% hypotéky by se tak rázem stala 80-90% a to už ti určitě někdo rád půjčí.

 11. Jsi v rodidlech.Jinak to nevidím. Ledaže by Ti na základě punčochy přes obličej a pistole v ruce dali v nějaké bance dobrý úrok…

 12. Lze doplnit zástavním právem k další nemovitosti.

 13. jak již kdosi radí:
  1/ kofinancování na nějakých 10 či 20 % ceny vytlučeš ze stavebka, dosti pravděpodobně padne do zástavy menší nemovitost někoho z rodičů, pak jdi s úvěrem ze stavebka až do té výše, kam tě stavební spořitelna pustí, tedy i nad 20 %, je-li možno.

  2/ dosti pomůže najít odhadce, který bude mít trochu nadhled a kupovanou nemovitost nacení co nejvýše. ovšem pozor! mělo by jít o poradce kompatibilního s bankovními domy, které hodláš na své věci zainteresovat.

  3/ většina hypotečních bank standardně zvládá úvěr při zástavě nemovitosti do výše 80 % odhadu (neplést s výší úvěru). zde pak začíná kouzlo kombinace úvěru ze stavebka a hypotečního úvěru. proto doporučuji někoho, kdo zvládá taje obého. v tvém regionu nikoho takového neznám. v praze pak doporuču pana prčíka z http://callido.cz/, kdysi jsem s ním spáchal roztomilé knižní dílko, ježto se zove "stavební spoření v kostce".

  kdybys potřeboval další přátelskou radu v této oblasti, použij telefonu. v životě jsem měl skoro tolik úvěrů a meziúvěrů ze stavebího spoření, jakož i úvěrů hypotečních co ženských – což jak jistě uznáš je napováženou – takže ti mohu směle radit.
  málem bych zapomněl, že jsem svými znalostmi též oblažoval čtenářky časopisu o financích, jehož název jsem však zapomněl.

  zlomte vaz!

  ps: kdybys měl zájem, mám zrovna na prodej půlku paneláku v jednom menším městě za brnem, prodávám to i s nájemníky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>