Módní guru

Toho bych se nikdy nenadál

Víkendový ples v Třeboni by šlo ověnčit řadou nadšených přívlastků, protože jsme si ho s F. užili nebývalou měrou – poprvé za poslední rok a půl jsme byli sami. Horst spokojeně prospíval v laskavém opatrovnictví mých rodičů a jeho rodiče tak mohli vyvádět věci, které by pan Foglar do Modrého života jistě nezařadil.

Jedna maličkost mi však průzračnou studánku plesové radosti zakalila: Ke svému antracitovému obleku v ceně ojetého automobilu jsem si neuváženě přibalil červenou košili a červeno-černou kravatu. V této barevné kombinaci jsem se totiž vyskytoval na třeboňském plese někdy před dvěma či třemi lety, a tehdy to byla velká věc: Jihočeští plesaři, navlečeni vesměs do nenápaditých košil barvy zvětralého holubího trusu, si na můj pestrý zjev v údivu ukazovali a chybělo jen málo, abych dostal na hlavu čepici s nápisem Toto jest arcikacíř a byl na kládě vyvezen za hranice města.

Teď se však ukázalo, že v Třeboni možná nejsou v přejímání módních trendů nejrychlejší, ale o to konají důsledněji. Když jsem svým oblíbeným zdravím-vás-mám-to-pod-kontrolou krokem procházel středem sálu a laskavě kynul starostovi a jeho družině, bylo mi něco divné. A když jsem se začal rozhlížet kolem sebe, jen silná vůle mě zachránila od zkamenění úžasem.

Snad každý třetí přítomný muž měl na sobě červenou košili a více či méně ladicí kravatu a pyšně se považoval za světáka. Tolik rudé barvy bych nečekal ani v Červenáčkově mokrém snu o menstruující Haha Bimbi…(zvláštní, zase jsme u toho Foglara). Ve výsledku jsem tak oproti svým zásadám z davu nevyčníval, ale spíše tvořil jeden z jeho stavebních kamenů.

Naštěstí bylo k dispozici pivo v dumpingových cenách (15 Kč za desítku a 20 za dvanáctku; kdo vám to dá?), stejně jako koktejly lahodně umělých chutí, takže záhy jsem zapomněl na své zklamání a dokonce načrtl jakýsi protiplán: Příštího plesu se zúčastním asi v té exkluzivní bílé košili s gentlemanským azurovým proužkem, a za dalších pár let budu mít radost z toho, jak mají všichni v Třeboni dobrý vkus.

Protože někdo to ty lidi naučit musí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 thoughts on “Módní guru

  1. Módní guru?Člověče, to Ti závidím. Já už dlouhé roky chodím do společnosti v různých variantách mojí oblíbené kombinace černá s černou a černou a dosud jsem v následujcích letech nikam, kde by to vypadalo jako na sjezdu funebráků, nezavítal :) Asi nejsem tak inspirující…:)))A nebo, nebyl to náhodou ples Jihočeských komunistů? ;)

  2. Kašli na karmu :) Kde jinde bys viděl takovou přehlídku moderních rudých košil?;)

  3. A F. tentokrát na výletě za kulturou nedělala žádnou ostudu? …to se mi snad ani nechce věřit :-)

  4. kamarád-právník: nebyls tam ty, tak byla F. mimořádně slušná a decentní:-)

  5. z nějakého důvodu mi trojkombinace lobo – ples – třeboň stále asociuje kočárkárnu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>