Výkřik idiota IV

Kari, to proklaté kari!

Zběsilé pracovní tempo. Oběma rukama zuřivě datluji do klávesnice jakousi zprávu kosmického významu. Třetí rukou do sebe nalévám kafe o konzistenci letního asfaltu. Čtvrtou rukou svírám mobil a udílím dobře míněné příkazy někomu, koho jsem nikdy neviděl a vidět nechci. A pátou rukou držím a ve volných okamžicích si do úst cpu něco, co se jmenuje lavaš s kuřetem na kari – a byť lokty držím u těla, stejně mám pocit, že Stanislav Guth-Jarkovský by tento způsob stolování spíše neschválil.

Teď bych nerad, abyste si mysleli, že mám pět rukou. Vlastním toliko dvě, ale toho odpoledne jsem všechny výše zmíněné činnosti vykonával naráz a končetinami jsem kmital v takovém rytmu, že neškolený pozorovatel by mě za lidskou chobotnici klidně považovat mohl. A zrovna, když jsem v duchu sám sebe pochválil, že ač nejsem žena, zvládám tento multitasking výborně, se to stalo.

Neopatrné kousnutí do lavaše narušilo jeho až příliš jemnou strukturu a jeden kousek kuřecího masa se s jásavým výkřikem oddal gravitaci. Konkrétně opustil lavaš, ladně se skutálel mou novou mikinou směrem na jih a svou radostnou pouť zakončil na kalhotách. A asi aby nezabloudil, značkoval si trasu mocným proudem kari omáčky.

Ač se tato příhoda stala před pár dny, dodnes mě děsí svou jednoduchou hrůzností.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Výkřik idiota IV

  1. partiovka: doufám, že ne v potapěčském významu:-)

  2. ó hrůzo! nedávno se mi udála podobná nechutná záležitost s chilli gulášem, krvavá stopa potom sváděla ještě k více a ošklivějším možnostem výkladu než tvoje žlutá stezka:)

  3. psice: jak říkali v South Parku – nevěř nikomu, kdo tejden krvácí a neumře!

  4. jak pravil klasik: "… Listre, dnes sis vzal své sváteční triko – jsou na něm jen dva fleky vod kari…"

  5. ďobo: chtěj jsem tuhle hlášku do svého příspěvku zakomponovat, ale uvízl jsem v závějích intertextuality!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>