Dneska se cítím být ženou&

…jsem úplně bez fantazie.
Inu, to ošklivé a sexistické souvětí, které je titulkem a perexem dnešního článku, jsem si vskutku nevymyslel já, to byste mi křivdili. Křivdily. Smskou mi ho poslal kamarád-sklář, když jsme si vyjasňovali, zda dnes večer něco podnikneme či nikoliv.

Nakonec jsme se dohodli, že nikoliv. Takže jsem se celý večer různě poflakoval doma a ve volných chvílích přemítal o tom, zda se dožiji dne, kdy po mně bude pojmenována některá z ulic našeho maloměsta. Po pečlivé analýze problému a otevřené vnitřní sebereflexi jsem uznal, že takový den pravděpodobně nenastane. Smutné.

A včera? Ze školy jsem odcházel před čtvrtou odpoledne. Pojď na jedno, lákal mě spolužák Jiří. Hele, nemůžu, musím bejt včas na maloměstě, máme od sedmi zamluvenej bowling. Hezkej víkend přeju! tvrdil jsem já. Pojď, řekla ta hezká spolužačka, která šla s námi a jejíž jméno jsem dosud neznal. Tak jo, kapituloval jsem.

Silná vůle je skutečně moje slabá stránka. Ale dal jsem si jenom dvě a autobus na maloměsto a tím pádem i bowling jsem stihl. Spolužačka se jmenuje Iva.

A ten bowling? Bylo nás hodně, v poslední fázi večera deset. Stihli jsme čtyři hry, vyhrál jsem jednu a ve zbylých třech jsem celkem dělal ostudu. Šestici hoegaardenů jsem proměnil v mlžnou páru. Tedy, spíše v průzračnou kapalinu, pokud bychom chtěli být zcela přesní. Džubox se plnil mincemi a servírka takřka pogovala na Kabáty.

Zítra mě čekají babiččiny sedmdesátiny, což podle všeho znamená, že se uvidím s velkým počtem příbuzných, kteří jsou vpravdě skvrnou na jinak celkem čistém štítu naší famílie. Ale co.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Dneska se cítím být ženou&

  1. Chose: já, coby fanoušek hiphopu, musím prohlásit, že Leož Marež je skutečnou star!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>