Jak ušetřit 6  10 miliónů

Sledujte a učte se!

Je to zvláštní důkaz relativity času – i když jsem dnes zaspal a z postele vyskočil 25 minut poté, co mě zvonění budíku mělo probudit, na autobusové nástupiště jsem se mrazem probrodil ještě o pár minut dřív, než se mi podaří ve dnech, kdy vstanu bez incidentů. A to jsem se stihl i nasnídat a celkově neošidit žádný z pravidelných ranních rituálů.

(I když je pravda, že byv v časovém presu, nemohl jsem dnes ráno rozespale bloumat bytem, zívat a zamyšleně se drbat v rozkroku, takže nějaké následky to zaspání přeci jen mělo!)

Benjamin Franklin už kdysi dávno tvrdil, že penny ušetřená je penny vydělaná; v duchu jeho tvrzení tedy lze nadpis dnešního článku brát jako zcela pravdivý. S F. jsme totiž doma dělali trochu matematiky (kromě jiných věcí) a zjistili jsme, že do koupě domku zatím spíše nepůjdeme, protože bychom to asi utáhli, ale s poměrně velkým rizikem, a navíc za skutečně nevýhodných podmínek.

Pro jistotu jsem navštívil několik ne příliš přesvědčivých hypotečních poradců, ale žádný z nich mě od pořízení hypotéky neodrazoval – jen hledali cesty, jak bych ji mohl dostat. Včera jsem navštívil poradce z Callido a seznámil je se svou situací. A poprvé jsem měl pocit, že se bavím s někým, kdo problému rozumí, dokáže ho vysvětlit i laikovi a snaha dobře poradit je mu přednější než provize od banky.

Slečna z Callida mi vysvětlila, že i když vydělávám přibližně jako Aleš Hušák (snad jen s tím rozdílem, že co mám já za měsíc, má on za den), tak jsem OSVČ a umělec a daním paušálem a tím pádem že jsem pro banky bonitní asi jako tři týdny stará mrtvola psa. A že by mi tedy doporučila s hypotékou počkat, abych si na sebe neupletl zbytečný bič.

Pak navrhla ještě několik realistických a slibně znějících tipů, co a jak dělat příštích pár let, do čeho peníze dávat a do čeho radši ne, a bylo. Hodina a půl poučných věcí zadarmo, a skutečně bez nároku na jakoukoliv provizi – i když zůstává otázkou, zda byl tento přístup zapříčiněn mým osobním kouzlem, nebo zda se stejné péče dostává všem zákazníkům. Nicméně mě takové chování opravdu potěšilo a ještě jednou děkuji PR démonovi, že mi tuto firmu doporučil. Bez váhání doporučuji dál.

Posledním nevyřešeným bodem tak zůstává problém, co s těmi ušetřenými milióny, které nemám, mám teď dělat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Jak ušetřit 6  10 miliónů

  1. neexistující miliony se vyplatí investovat do nákupu neexistujících akcií – neproděláš, i kdyby byl konec světa

  2. Buď si jistý, že péče u Callida se dostává všem novým klientům i když ne všichni se mohou holedbat takovým osobním kouzlem jako máš ty. Pozor však na zdánlivě nejvýhodnější úvěr od Callida, který ti možná bude určitě v budoucnosti nabídnut. Patrně bude o 0,2% vyšší než u jiných bank. Stal ses tak klientem Callida a tvým osudem je již nadále jim přinášet zisk. Pr démonovi pak držím palce, aby vyhrál víkendový zájezd od Callida za počet doporučených klientů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>