Úžasná záchodová záhada

Přál bych si, aby někdo zemřel

Člověk by čekal, že v kolektivu převážně sympatických lidí, jejichž IQ je zhusta až dvouciferné, budou panovat alespoň jakási bazální hygienická pravidla. Ale poslední dny se stále přesvědčuji o tom, že na našem pracovišti je cosi shnilého…

Respektive, cosi shnilého je spíš v útrobách dosud neodhaleného kolegy či snad nedejbože skupiny více dosud neodhalených kolegů. To, co se děje v prostoru firemních toalet, totiž začíná zavánět (to není dobré slovo) nějakým průserem (to taky není dobré slovo).

Už jsem si víceméně zvykl na to, že někteří lidé na toaletě prostě odmítají použít štětku. Zřejmě jsou na vlastnoprdelně vytvořené hnědé šmouhy a stříkance na porcelánu pyšní a neradi by o takový pohled ošidili ty, kteří se do dotyčné místnůstky dostaví po nich. Budiž, každý z nás je vůči svým výtvorům nekritický a touží po pochvale okolí.

Proč ale s námi pracují lidé, kteří zřejmě byli vystaveni smrtelné dávce ozáření a teď z nich padá ochlupení po hrstech? Proč musí být firemní toaleta odshora dolů hnědě podepsaná a navíc po celé ploše prkénka posetá prdelními chlupy, ne nepřipomínajícími utrhané nohy pavouků sekáčů?

(A ano, já vím, že sekáč přísně vzato není pavouk.)

Kdybych to konzultoval s psychologem, pravděpodobně by tvrdil, že původce těchto hygienických nešvarů trpí silnou fixací na matku, dětství prožil v sexuální nejistotě, dodnes trpí citovou deprivací a ve skrytu duše touží po pohlavním styku s rejnokem. Já si ale myslím, že ten někdo je prostě prase.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 thoughts on “Úžasná záchodová záhada

 1. výměna zimní srsti tak pozdě? hmhm, příroda je letos nějaká zmatená…

 2. zcr: to mě nenapadlo, jdu zjistit, kdo z kolegů se škrabe o futra!
  thegen: taková stránka není! a nebudu si to ověřovat:-)

 3. thegen: tak to jsem v prdeli!
  leňule: já si s tím poradím:-)
  zuzi: ne, s tím se nemohu smířit a nesmířím!

 4. Ještě bys je mohl zatím sbírat a pak slavnostně věnovat viníkovi, až se na něj přijde.
  Převázané mašličkou.

 5. zcr: či snad prodat k výrobě paruky pro nějakého méně náročnějšího zákazníka…

 6. No, zrovna včera jsem byla na jiném pracovišti a tam se na každých záchodkových dveřích skvěla cedule ve stylu: "Milá dámo, než opustíš tuto místnost, zanechej ji ve stavu jako předtím…" (tak nějak, ještě jsem včera netušila, jak se mi přesná citace může event. hodit)

  Stačí přehodit to dámo za páne a vyvěsit. Jen dát dobrý pozor, v jakém stavu záchodků se to vyvěšuje. Doporučuji teda spíše po pořádném úklidu. Situace, jak chudáci ze sebe odtrhávají různé vlasaté části těla, aby náhodou chloupek nechyběl by byla lehce drastická :-)

 7. nominek: podobné motivační výzvy nám tam visí taky, ale zjevně marně:-)

 8. :) ) A jsi si jist tím dvojciferným IQ? Nemůže to bý třeba tak, že práci u vás mohou zastávat i cvičené opice? Pak by se leccos vysvětlovalo samo, že;)Zvlášť pokud jsou chlupy orangutaního zbarvení nebo šimpanzí délky!

 9. Vida, jakou diskuzní bouři dokážou rozpoutat znečištěné záchodky.
  Já bohužel zkušeností ze svého pracoviště nepřispěju, neboť disponuji Horstem zamilovaným do záchodové štětky, takže o úklid je stoprocentně postaráno (i po orangutánech).

 10. F. jsem četla "o úklid je stoprocentně posráno":)
  Jinak kromě ratemypoo bývaly pěkné stránky http://www.hovno.sk s podtitulkem Ukážte nám, čo z vás vychádza. Ta stránka už zase existuje, ale už je to tak nějak o hovně…

 11. Pěkná výzva byla kdysi na veřejných záchodcích v Olomouci:

  "Vítáme Vás, posaďte se u nás.
  Až si oddechnete,
  tak se rozhlédněte,
  je-li čisto po Vás!"

  Nebo tak nějak, je to už leta letoucí.
  A bylo tam čisťunko, že by se dalo jíst z podlahy, případně ze záchodové desky. ;o)))

 12. psice: jediné pracovní místo, které u nás může zastávat cvičená opice, je to moje, a to si držím zuby nehty!
  sistr: mě překvapí, jak se vždy jednou za čas vynoříš, ovšem vždy jen ve spojení s nějakým obskurním tématem:-)
  Oby: to je jistě moc krásná báseň, ale než být na záchodě denně atakován naivistickou poezií, to radši snesu ten bordel:-))

 13. hele a kdo k vám nastupoval do práce jako poslední ?

 14. baryk: výše popsané jevy se začaly objevovat dlouho před příchodem nejnovějšího zaměstnance, tvoje teorie je tedy lichá jako prvočísla s výjimkou dvoky:-)

 15. to je zvláštní-článek o hovně,teda chlupech ze zadku,a tolik komentářů jako snad nikdy předtím…

 16. Ja jsem stetku nepouzil a ta suma taky nesedi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>