Zlo! Nenávist! Mučení!

Troška pondělní lyriky

Už od rána jsem tušil, že dnešek nebude nijak dramaticky skvostný. Začalo to ještě na maloměstě, když kamarád-právník, toho času pevně svírající volant, zcela ignoroval varovné výkřiky z úst mých i své milé a málem nás napasoval pod automobil, přijíždějící zprava.

Pak to pokračovalo na Strakonické, která navzdory jindy uspokojivé plynulosti provozu dnes místy připomínala spíše parkoviště. Leč s touto nepřízní osudu jsme se dokázali jakž takž vyrovnat – kamarád-právník bedlivě naslouchal mým navigačním příkazům (před časem mi jeden známý, rodilý Pražák, poradil několik cest skrze centrum, které nikdo nezná a nepoužívá), a tak jsme časovou ztrátu dohnali a de facto smazali.

A pokud jsem doufal, že v práci se všechno v dobré obrátí, nemohl jsem být naivnější. Ano, v kancelářích je teplo a milí kolegové; ano, kávovar funguje, ale tím je výčet dobrých zpráv u konce. Naši nepřekonatelní mamlasové z IT, ti knížepáni všech kokotů, nám opomněli sdělit, že si dnešní dopoledne vyhradili pro jakousi zásadní změnu sítě, takže v 99% času nám internet ani vnitřní síť nefungují a ve zbývajícím 1% času fungují rychlostí, která by byla směšná i v roce 1996.

Takže situace připomíná peklo: Ve vyhřátých kancelářích hyperaktivně posedávají lidé, předávkovaní kofeinem, a nemůžou dělat nic jiného, než propočítávat, o kolik víc práce budou muset dělat odpoledne – a představovat si, jak by bylo fajn někoho z IT povalit na zem, zkopat a vymočit se mu do obličeje.

Pokud se vám zdá, že ze mne mluví zloba, tak jste právě úspěšně ulovili bobříka pozorování

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Zlo! Nenávist! Mučení!

  1. ajťáky se stávají lidé, které nevezmou ani k městské policii.

  2. partiovka: podle mě to nějak souvisí s častými údery do hlavy v dětství…

  3. změna sítě a očekávaný provoz odpoledne? Nechci tě zarmoutit, ale jsem si jistá, že určitě nemysleli bližší odpoledne než to páteční;) Takže obrň se trpělivostí a zásobami!

  4. psice: nějakou takovou obrnu jsem očekával, nicméně místy už to skoro běží…

  5. půjč mu svůj nůž, ať si uřízne vostudu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>