Největší zločinec v dějinách zločinu

Kam se hrabe Spartakiádní vrah!

Dnešek je šedivý minimálně jako stádo chudokrevných slonů nebo něco podobného. Dokonce jsem si jeden čas myslel, že mám v okně své přepychové kanceláře zatažené žaluzie, a až když jsem jimi mocně zacloumal, zjistil jsem, že jsou doširoka rozevřené a ta depresivní temnota že panuje i venku.

To samo o sobě by mi ještě chuť k životu nevzalo, ó nikoliv – rozmary počasí jsem se již naučil snášet s hrdinným úsměvem na rtech. Co je mnohem horší, je má dnešní pracovní náplň: Celý boží den se hrabu v excelu, a radši bych se snad přehraboval v rozkládajících se Haiťanech.

Já totiž nenávidím excel. Ta strašná tabulková věc je tak hnusná, tak nepřátelská a tak nekreativní, že by klidně mohla být PR manažerem sociální demokracie. Možná se najdou lidi, kteří denně vyplňují kvadrilióny tabulek s úsměvem a veselým popěvkem na rtech, ale já nejsem jedním z nich.

Je to ovšem Hlava 22: Protože excel nesnáším, snažím se mu vyhýbat, jak jen to jde. Tím pádem se v něm neučím pracovat rychleji a efektivněji. Tím pádem ho nesnáším a snažím se mu vyhýbat, jak jen to jde. A tak dále. Když si uvědomím, že ještě před pár lety jsem coby kancelářská krysa trávil s poměrně náročnými kontingenčními tabulkami a strašidelnými makry několik hodin denně, jímá mě hrůza. Ale co, byl jsem tehdy mladý a potřeboval jsem peníze…

Protože jsem člověk zvídavý, nedalo mi to a jal jsem se pátrat po kořenech zla. Nechme mluvit wikipedii: První verze Excelu byla uvolněna pouze pro prostředí počítačů Mac (psal se rok 1985). Ha! Zlověstné Meky!

(…a malá douška na konec: Když jsem v prvním odstavci chtěl napsat přepychové kanceláře, vinou příliš dlouhého prsteníčku na levé ruce jsem napsal přepachové. Což samozřejmě není pravda.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Největší zločinec v dějinách zločinu

 1. Jéje, plno…To je neštěstí. :) Excel a word…mám z nich hrůzu a ani jsem si je nenainstalovala na svůj notebook. Poznámkový blok úplně stačí. :)

 2. Jéje, plno…To je neštěstí. :) Excel a word…mám z nich hrůzu a ani jsem si je nenainstalovala na svůj notebook. Poznámkový blok úplně stačí. :)

 3. van: s wordem jsem kamarád, ale jinak jsem rád za podporu:-)

 4. Směju se a vzpomínám, jak psal tuhle Enimen, že považuje Excel za nejlepší počítačovou hru všech dob… :-) )

 5. Ano, Excel by se měl zakázat. V případě, že se musím hrbat v cizí powerpointové prezentaci, měl by se zakázat i Powerpoint.
  Ovšem všude do životopisu si píšu, že s Excelem umím zacházet. Takže až mě vezmou někde, kde to budu fakt potřebovat, budu se to muset naučit.

 6. Lenka: Enimen je vůbec herním expertem; v době, kdy všichni kolem něj hráli Medal of Honor, on byl závislým na Hledání min:-)
  Kopřiva: powerpoint taky nějak zvlášť rád nemám, ale ve srovnání s excelem je to nejnádhernější věc na světě:-)

 7. O čem tenhle článek je? že nějakej (cenzurováno) nemá rád Excel? Vezmi si logaritmický pravítko a můžeš počítat tam, pokud to vůbec umíš

 8. ďobo: pokud to už trápí i Pentagon, je to opravdu vážné:-)

 9. to fredKdybys viděl jeho bakalářskou práci,už by ses nedivil,že nemá rád Excel

 10. max: to vypadá, že o mojí bakalářské práci víš víc než já…což je ovšem v pořádku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>