Vizionář z chatrče

Rangers lead the way! A tím nemyslím tu českou country skupinu…

Přede mnou se v pevném souručenství těsní klávesnice,
sklenička s pravidelně přiléváným Ardbegem, hrnek s pravidelně přilévaným mátovým čajem a talíř kuřecí nudlovky. Hle, pracovní stůl génia!

Nespím. Zaměstnavatel sice velkoryse toleruje, že kvůli hospitalizaci Horsta a F. se na pracovišti vyskytuji velmi zřídkavě, ale co nestihnu přes den, je nutno dodělat po večerech. Do toho je potřeba finišovat další a další zábavné scénáře, protože veliká a zlá komerční televize po nich lační nebývalou měrou. Za normálních okolností by to nebyl problém, napsal bych je po večerech, ale prostou úvahou vám musí být jasné, že došlo k posunu doprava na časové ose a co nestihnu po večerech, je nutno dodělat v noci.

Tím si ovšem nechci stěžovat; je to všechno moje volba a přeci ty peníze nenechám vydělat někoho jiného, že – to bych se pak na titulní stránku Forbesu probojovával těžko. Ale cítil jsem jako vhodné pravdivě popsat, jak vypadá bujarý noční život nečekaně slaměného vdovce, kdyby to náhodou někoho zajímalo.

Jen mimo záznam vám ještě mohu sdělit, že s kolegy jsme dnes cestou na oběd vytvořili futuristickou vizi světa za pár let, až se prokáže, že globální oteplování byla jen vylhaná fáma, a že ve skutečnosti čelíme globálnímu ochlazování. Zde několik nesouvislých výkřiků, jak jsme je plodili za-rychlé-chůze-do-kopce-prováděným-brainstormingem:

- a víš co, najednou budou strašný subvence na SUV a offroady
- co subvence, prostě k patnáctinám dostaneš občanku a Cadillac Escalade
- a Greenpeace budou rozbíjet okýnka hybridních aut a lynčovat jejich řidiče
- aspoň jednou tejdně bude obří závod monster trucků v bahně
- vyjde zákon, že musíš mít pořád naplno puštěný topení
- taky se z paneláků strhá ta nová izolace
- a okna se zakážou, pěkně jen igelit, ať je důvod pořádně topit
- ovšem topit se bude výhradně PET lahvema
- a pak se stejně zjistí, že to nestačí
- takže se začnou stavět továrny na cé ó dva

Příliv našich čerstvých idejí byl ovšem brutálně utnut tím, že nás přivítal majitel naší oblíbené restaurace a pronesl několik nabídek, co se neodmítají. Ale i tak si myslím, že do deseti let tento text získá punc splněného proroctví!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “Vizionář z chatrče

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>