Vítej, daňový úředníku!

Buď zdráva, sociálko!

Všichni o mně víte, že se chlubím nerad, vlastně přímo s odporem. Ale myslím, že pro generace budoucí by mělo být zaznamenáno mé malé dílčí vítězství nad tím všeobklopujícím socialismem všude kolem nás. Takže tady:

Jelikož jsem kombinací workoholika (který má několik zaměstnání a tím pádem i celkem přijatelnou úroveň přísunu oběživa) a poctivého blbce (který je navyklý všechny svoje příjmy poctivě hlásit a zatěžovat nekřesťanským zdaněním), jsem zvyklý, že na daních přicházím o částky, které mají k nezanedbatelnosti hodně daleko.

Vzhledem k tomu, že v roce 2009 jsem měl výdělky zatím nejvyšší ve svém životě, očekával jsem letos od své paní daňařky (nezaměňovat s paní dlaňařkou) verdikt v nějaké absurdní výši. Jenomže…

Jenomže se ukázalo, jak je dobré mít manželku, která pobírá rodičovský příspěvek a nemá větší vlastní příjmy, a jak je dobré mít dítě. Díky kombinaci těchto dvou faktorů totiž za loňský rok musím na dani z příjmu zaplatit následující částku:

0 Kč.

To je hezké, kulaté číslo. Vlastně je to o to lepší, že něco přes deset tisíc mi stát ještě vrátí. To je myslím ten nejlepší políček do tváře světového proletariátu! Jen houšť!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Vítej, daňový úředníku!

  1. gratuluju, teď ještě přestaň platit sociální pojištění a máš je.

  2. partiovka: v tom si musím nechat poradit od kapacity tvého formátu:-)

  3. hamba… a státní úředník nebude mít co žrát !

  4. a jedno upřesnění: pečlivější kontrolou všech papírů, co mi paní daňařka dala, jsem zjistitl, že ve skutečnosti mi stát nevrátí deset tisíc, ale dvacet osm tisíc. To je ještě lepší políček do tváře světového proletariátu!

  5. já chci taky daňově odepsatelnou manželku a dítě!

  6. Raději jsem se ještě neodvážil sčítat, ale odhaduju, že nula to nebude…

  7. Pane lobo, vítejte v klubu těch, kterým daňový úřad platí…. Taky se každý rok těším na svých 40 – 50 tisíc (v prvním roce, kdy jsem tohoto využil, to bylo ještě o něco více). Zdravím!!!

  8. Marťas: plánuji se stát členem mnoha exkluzivních klubů, toto je první krok:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>