Manuál pro přežití všeho

Situace, do nichž by se gentleman dostat neměl

Někdo by si možná v mém věku už kladl otázku, jestli to má zapotřebí, šťastně a opile se válet v půl druhé ráno v tající břečce na hlavní silnici, ale já si podobné dotazy nekladu. Protože, i když se zpožděním, třicáté narozeniny se prostě musejí oslavit mimořádně nedůstojným způsobem!

V maloměstské hospodě U Blva se za tímto účelem v sobotu sešla vybraná společnost mých nejlepších přátel, vesměs osobností s pochroumaným žebříčkem hodnot a nemocným pohledem na svět. Obtěžkáni honosnými dary, připomínali jakési dávné a vznešené poselstvo, a já se snažil je adekvátním způsobem pohostit.

Snad se to podařilo; ostatně kombinace piva-panáky-řízky-tatarák byla uznávanou hodokvasovou jedničkou už v dobách starověkých, a proč se snažit trumfnout moudrost předků? Na mě osobně měla výše uvedená směska vliv přímo devastační, a i kvůli ní jsem se kolem půl druhé ocitl v situaci, již jsem vám nastínil v prvním odstavci.

(Mimochodem, zpětně jsem si opravdu gratuloval, že jsem si na oslavu nevzal své nejnovější kalhoty, čerstvě dorazivší z USA. Popůlnoční plazení po silnici by jim jistě spíše neprospělo. Ale jelikož jsem si prozřetelně navlékl ty hnědé, sešlé nohavice, které jsem před časem vyhrál v mariáši nad nejzanedbanějším z maloměstských bezdomovců, škody nevznikly veškeré žádné.)

V neděli mi bylo tuze nedobře. A když říkám tuze, nemyslím tím nějakou směšnou kocovinečku. Bylo to, jako kdyby se v mých útrobách proháněla smečka mravenečníků na cracku. Ale myslím, že vím, proč se tak stalo – byl to boží trest. Respektive, bůh ve mně začal vidět konkurenci a dostal strach ze ztráty popularity.

Protože ty nové kalhoty, přátelé, ty opravdu mají sílu vést davy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Manuál pro přežití všeho

  1. Fotku! Fotku! A vse nejlepsi:) Tobe i fuhrerskym pumpkam:) (nebo aspon tak si predstavuju ja nejslavnejsi kalhoty, ktere vedly davy:))

  2. Kopřiva: nikdy nebleju. v historii byly asi čtyři výjimky, ale to byly opravdu výjimky!

  3. pro jistotu tam máš i lázeňské pobyty:-)))

  4. enimen: to už je pro člověka v mém věku ideální dar, jsem ti vděčen:-)

  5. Ten predposledni odstavec si musim zapamatovat. Bude to takove povzbuzeni, az mi nebude nekdy rano (po predeslem dlouhem veceru) do skoku :)

  6. Milanek: až ti někdy ráno nebude do skoku, určitě si nebudeš chtít vzpomínat na nějaký odstavec:-)

  7. Kopřiva: naopak – hodně si toho nechávám!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>