O buňkách

Chuťových i svalových.
Už jsem si v posledních dnech zvykl, že mě ze spánku vytrhává neúprosné řinčení zvonku, a tak nějak jsem to přijal jako běžnou součást dne. Dnes mě tedy zvonění ani nepřekvapilo. Opět jsem opustil slastné objetí peřiny a trojice polštářků a svižně seběhl po schodech. Pošťačka? Jehovistky? Samá voda – dnes stál za dveřmi podivný chlapík se sudem a hadicí a tvrdil, že nám jde zkontrolovat hydrant. V jeho svatém poslání jsem mu nijak nebránil.

O něco později jsem znuděně zalistoval TV programem, abych zjistil, že nic hodnotného nedávají. A tak, jako vždy, když není na co se koukat, postavil jsem se před zrcadlo a koukal se na sebe.

Už jsem vám říkal, že mé druhé křestní jméno je Narcis?

Zadumaně jsem sledoval svůj obraz a s jistým uspokojením si uvědomoval, že ty přibližně dva měsíce, po které více či méně pravidelně funím na strojích v jedné malé a nejmenované posilovně, už začínají přinášet první ovoce. Jak teprve bude sklizeň vypadat tak po roce či po dvou, zasnil jsem se. Budu harašit muskulaturou a do dveří nejmilejšího podniku budu muset vcházet bokem, abych vůbec prošel.

A tak jsem strávil příjemnou hodinku či dvě:-)

Pak se přiblížila jedenáctá hodina, což je čas snídaně. V lednici jsem objevil zbytek dortu z babiččiných narozenin, a rázně s ním skoncoval. Řeknu vám, jestli si mě nějaká cácorka bude chtít omotat kolem prstu (nebo raději kolem prsu), tak má svůj boj předem vyhraný, pokud dokáže upéct vynikající čokoládový dort. Vlastně bych nemusel jíst nic jiného než čokoládové dorty a grilovaná kuřata. Tedy samozřejmě nikoliv najednou.

Odpoledne mě čeká škola, takže už za pár hodin bych se měl obléci a vyrazit na bus do hlavního města. Pravděpodobně to bude nejvzrušivější okamžik dne, tak snad si to pěkně užiju.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “O buňkách

  1. vždyť s dvěma cácorkami už bydlíš! tommaser je na čokoládový dort specialista!

  2. tommaserovy kvality nehodlám snižovat, ale přeci jen – jsou věci, které ani on nedokáže!

  3. a jak to bude s tím motáním kolem prsu,ptám se …

  4. Rogers: to není ono…
    dalimil: mě by to taky zajímalo…

  5. Kolem jednoho prsu omotaný čokoládový dort, kolem druhého grilované kuře… máš to, Lobo, vskutku prazvláštní sexuelní preference. Ale to budou ty vrozené povahové vlastnosti!

  6. lobo: umím, ale recept mám vod pejska a kočičky, tak ti snad nevadí, že do něj přidávám i myši…

  7. MB: hm…tak z toho tedy nic nebude, myšinou si mě kolem prstu neomotáš:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>