Zpátky do pohádky

Protože pohádky jsou strašidelné

Začalo to otřesně: Čtyřhodinová kolona na nečekaném a obludném náledí. Ale všechno ostatní už bylo naprosto v pořádku: Skvělý hotel s pětichodovými večeřemi i snídaněmi, nejlepší počasí v roce, výborné pivo – a i na ten vyhřívaný venkovní bazén došlo.

Osamělým stínem našeho alpského pobytu tak byl snad jen fakt, že usměvavé a milé servírky na hotelu, byť poctivě nacpané do tradičních dirndlů, disponovaly hrudníky spíše chapeckých parametrů, a tak jedinými rakouskými oblinami, jež bylo možno obdivovat, byly kontury hor všude kolem nás. Ale to je nedostatek opravdu kosmetický; oněch pět dní mě opět utvrdilo v dlouhodobém přesvědčení, že Rakousko prostě mezi ostatními zeměmi světa vyčnívá jako diamant v kaluži zvratků.

Zpátky do Paroubkova jsme se vrátili sice už ve středu odpoledne, ale moudře jsem si vybral dovolenou i na čtvrtek a pátek – už hoši z Rychlých šípů přece radili, že není dobré pít na ovoce, skákat uřícený do vody a vrhat se z grüssgott pohody do oka hurikánu pracovního běsnění.

Ani nechci myslet na to, co mě v nadcházejících dnech čeká, ale hezké to nebude – už teď můj seznam pracovních úkolů připomíná něco mezi Zdí nářků a Mostem vzdechů; respektive působí na mě tak. Ale co už – od toho přeci dovolené jsou, aby člověk nabral sil a pak o ně zase rychle přišel.

Pojďme tedy raději na kulturu: V posledních dnech jsem měl čas na pár filmů a cítím, že mou vlasteneckou povinností je šířit zde kromě špatných vtipů a nedomyšlených přirovnání i něco osvěty.

Takže – Sherlock Holmes je strašná, nevkusně natahovaná nuda, a ty dvě dobré scény to nezachrání. Nebrat! The Blind Side je poměrně předvídatelný slaďák, ale líbil se mi – a s jistým znepokojením musím přiznat, že je to první film, v němž se mi jakýmsi zvráceným způsobem líbila Sandra Bullock, kterou bych jinak na žebříčku atraktivity zařadil někam mezi bloček oschlého eidamu a takové ty chuchvalce mastné špíny, které čas od času odloupávám ze spodní strany myši. A konečně Harry Brown – britský film o tom, kterak důchodce-bývalý člen Commandos zabíjí smažky. Určitě to bylo milionkrát levnější než Sherlock Holmes, a taky milionkrát lepší. Pokud to někde na internetu najdete ležet, neváhejte a zvedněte to…

A kulturní okénko uzavřeme zprávou, díky které dokážu i té hrůze nadcházejících dní čelit s odhodlaným úsměvem: Z Amazonu mi napsali, že v květnu vychází nový Lee Child, a že prý jestli si ho nechci za velezvýhodněnou cenu předobjednat. A to já chci!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Zpátky do pohádky

 1. Nikdy mě nenapadlo kontrolovat spodní stranu myši. Dokud jsem ještě nějakou měla. Ještěže tak.

 2. já bych to rakousko nepřechvaloval, lidi jsou tam podobně blbí jako tady. zlatá říše!

 3. Kopřiva: šťastná to žena!
  partiovka: a to já zase chválit budu:-)

 4. ty sklepy, to mě taky zajímá… jo a na 61 hours už jsem ready, ve čtvrtek klikám na shopping cart:o)

 5. P~O: nanejvýš uspokojivě, víc neřeknu!
  eleska: někdy si říkám, jestli by lidé jako ty nebo já neměli mít na Childa nějakou věrnostní slevu:-)

 6. Sherlock Holmes nuda? Tak nebylo to nějak superrychlé, ale body navíc za Roberta D. Jr. a jeho viktoriánskou Kriminálku CSI Londýn. O Harry Brownovi jsem vzdáleně slyšel a ten nápad se mi líbí…

 7. kolko je "velezvyhodnena cena"? :-) inak, podla mojich info vychadza hardback uz tento stvrtok, na bookdepository ho maju za 20 eur (postovne zdarma)

 8. AIF: 17 usd. a už jsem to zaplatil, tak si počkám:-)

 9. největší pecka je ovšem doktor od jezera hrochů :-)

 10. baryk: pokud to myslíš vážně, zasloužil bys trošku nakopat:-)

 11. Harry Brown: nasiel som, nevahal som, zdvihol som, dakujem… :-)

 12. AIF: rádo se stalo, třeba mi to někdy oplatíš nějakým podobně kvalitně tipem:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>