Být stále mlád

Karel Gott ví, jak to v životě chodí

Sobotní narozeninový mejdan Petzky byl mimořádný hned v několika ohledech: Množství tataráku na osobu zdaleka převyšovalo všechny historické limity; množství přítomných dětí zrovna tak, ale všechny byly mimořádně hodné a vlastně neviditelné. Ale hlavně –

O tom až za chvíli. Jen dovolte malou vsuvku, abyste si udělali lepší obrázek. Představte si u stolu nějakých pět manželských či předmanželských dvojic a jednoho vztahového anarchistu enimena. Všechny přítomné dívky (snad až na jednu) jsou momentálně buď těhotné, nebo kojící.

Takže nemůžou moc pít, respektive nepijí vůbec. Ale o to víc se ládují lahodným tatarákem. Pohled na skupinku hrdých mladých matek, slastně se nořících do syrového masa, mě hřeje u srdce a dává mi naději, že pomýlení vegetariáni to tu přeci jen nikdy neovládnou.

Kdyby ale byl přítomen nějaký výrobce alkoholu, měl by jistě čelo plné vrásek. Protože spotřeba etanolu byla v prudkém ohrožení – někteří z přítomných mladíků museli řídit vozidlo, někteří se ještě chystali do práce a někteří se jen velmi opatrně vzpamatovávali z následků prohýřeného pátku (ano, kosárku, dívám se tvým směrem!).

Jako v životě už tolikrát, cítil jsem se povinen držet vlajku. Nebyl jsem v tom sám – jelikož Horst spokojeně spočíval u prarodičů, i F. byla plná sil a při chuti. A tak jsme v té milé společnosti byli vlastně jediní, kdo se opil, ale uznejte sami, někdo to dělat musí.

A teď se konečně blížíme k dokončení poslední věty prvního odstavce:

- mi druhý den ráno nebylo špatně! Navzdory tomu, že jsem piva s whiskou míchal standardním postupem, v neděli se kocovina prostě nedostavila! Byl jsem trochu unavený, to ano, ale naprosto kocovinyprostý! Znamená to, že jsem se po jakési sinusoidě odbourávání alkoholu znovu dostal do období, kdy můžu vyvádět, co chci, a ráno o ničem nevím?

Doufám, že ano! A zároveň trochu doufám, že ne…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Být stále mlád

 1. topinka s tatrákem je obdobou hostie pro nevěřící !

 2. Oh bůh kocoviny Žlučoblij Tě v tuto chvíli dozajista z plna srdce nenávidí!

  Vztahovačný anarchista? A jak on se k téhle charakteristice staví?

  Dalimile, tělo a chléb Páně?

 3. Evžhehn Hhumhl se taky cejtil dobře, prej protože to vyběhal při uspávání Květoslava..ale jestli spíš neni klíčem k povznesenejm nedělím dát sobotní opici brzo spát

 4. partiovka: ja, es hat mir gut gemacht…pokud je to tedy správně:-)
  F.: to si nepamatuju!
  dalimil: hosti jsme byli, to je pravda!
  asTMA: Žlučoblij mě nikdy neovládal:-)
  Petzka: pravda, spal jsem asi jedenáct hodin, to už mě taky léta nepotkalo…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>