Ty vole, Kadle, tys mi dal&

Hard Rock Café Praha – recenze

Doba je zlá a mnozí lidé či mnohé instituce platí za drobné službičky nikoliv penězi, ale různými poukázkami. A tak se stalo, že jsem se stal hrdým majitelem papírku s logem pražského Hard Rock Café a dodatkem Předkrm, hlavní chod, dezert a nápoje pro dvě osoby zdarma.

Těžko takovou šanci nevyužít – tím spíš, když o Hard Rock Café kolují zvěsti jako o výrobně nejlepších burgerů v Praze. Takže F. zakotvila Horsta do bezpečného prarodičovského přístavu, vydala se za mnou do hlavního města a kolem půl sedmé večer jsme do HRC nonšalantním krokem vešli.

První z řady číšníků nás mile vítá a neméně mile se snaží umístit nás ke stolku, kterým by pohrdl i slepý žebrák. Rovněž s úsměvem navrhujeme, že se raději půjdeme posadit támhle do toho útulného boxu pod kazajku Erica Claptona, a číšník kapituluje. U našeho boxu se následně zjevuje další mladík, oznamuje nám, že bude naším osobním číšníkem, hýří aktivitou a svou úvodní promluvu zakončuje slovy: Jo, a já jsem Karel. Nedá mi to a nabídnu mu tykání – však jsme de facto v Americe, ne?

K prvním Hoegaardenům si dáváme i předkrm. Prý jsou tu obří porce, říkám a v duchu se obávám, že jde o tvrzení anorektických recenzentek a stejně půjdu z restaurace hladový. Vybírám si grilovaná kuřecí křídla, F. jakési grilované kousky masa. O pár minut později přichází kulturní šok: Porce jsou skutečně obří. Můj předkrm (!) je tvořen 8 opravdu velkými křídly, pálivou omáčkou a zeleninou, jejíž jméno neznám a znát nechci. F. dostává něco na způsob kuřecích stripsů, ovšem v množství větším než vydatném.

Jsme po předkrmu a klidně bychom mohli jít domů, protože se cítíme plně zasyceni. Takže klidně trávíme, sledujeme cvrkot v zaplňujícím se sále, hákové kříže na zábradlí, sedmnáctileté high school kočičky, kterých je kolem opravdu nadúroda, a nakonec Karla vyzýváme, ať donese hlavní chod.

Napoprvé to nechci komplikovat, tak si dávám slavný Legendary 10 oz Burger. Jeho základem je 280 gramů čistého hovězího; připočtěte obří žemli, slaninu, sýr, cibulové kroužky, zeleninu, hranolky a nakládané cibulky a vyjde vám kalorický ekvivalent atomové bomby Little Boy. F. si objednává jakýsi mix gril; příliš pozdě zjistí, že jde o vepřová žebra, půlku kuřete a flák hověziny, tedy porci pro tři hladové kopáče z kamenolomu.

Mlčíme a zápolíme. Já to dám, F. na talíři něco nechá, ale i tak jí Karel tvrdí, že pěkná práce. Uklidňujeme se koktejlem a panákem a za další hodinu jsme ochotni podstoupit dobrodružství s dezertem. Ten je konečně v celkem evropské velikosti, a byť máme každý něco jiného, vypadá a chutná to stejně (skvěle).

Čas odejít; čeká nás dlouhá cesta domů a ani jeden z nás se necítí být v příliš oslnivé kondici. Nechávám Karlovi dýško jako v Praze a vykolébáme se do tmy. Nevím, jak F., ale já mám smíšené pocity. Popravdě – nikdy jsem nebyl líný se nažrat. A nikdy jsem se nenechal zviklat bláboly o zdravé výživě. Ale tentokrát jsem opravdu double full, full, full, jak by řekl Aleš Valenta. A navíc mám v žaludku zvláštně těžký pocit, asi jako bych snědl sklenici sádla (což jsem pravděpodobně během večera udělal). Jídlo bylo skvělé, obsluha pozorná a sušáky na záchodech ultracool, ale americká kuchyně zkrátka si není úplně pro mě.

Takže celkové zhodnocení – pokud vám nevadí vyšší ceny, HRC vám rád doporučím. Jednou za delší čas. Ale v žádném případě neplýtvejte svými žaludečními šťávami na předkrm, i samotný hlavní chod vás pravděpodobně uzemní. Burgery mají výtečné, o tom žádná – ale nejlepší Praze nejsou, to ne. Řekl bych, že druhé nejlepší. A lokalitu těch nejlepších vám samozřejmě neprozradím, i když to jste snad ani nečekali…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 thoughts on “Ty vole, Kadle, tys mi dal&

  1. Nejlepsi burgry jsou u nas doma – mlety bizon, krmeny vylucne vyberovymi travami koloredske prerie a papricky jalapeno ze zahradky. K tomu domaci hranolky ze sladkejch brambor. A jediny, co chybi, je poradny pivo (protoze to halt umej jenom v Plzni).

  2. já bych rád věděl, kde dělají ty nejlepší burgery…

  3. pokud Aleš Valenta říkal: double full, full, full, co asi tak v dobách své největší slávy říkala Paula Wild…

  4. dalimil: u Janice doma, zdá se:-)
    PedroPo: Paula o tom kdysi zpívala takovou moc hezkou písničku:-) mimochodem, prachy přišly, díky!

  5. Hard Core CafeMuj ucitel anglictiny z Texasu tvrdil, ze prave tam jsou ty JEDINE a OPRAVDOVE v cele Praze. Vypadal jako Homer Simpson a pri chuzi pod nim praskaly parkety, jeho nazorem se tedy da spolehlive ridit:) osobne mam ale nedostatek odvahy a XXL obleceni:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>