Jsem prostě Australan

Na moravské svatbě 52

Střídavě pršelo nebo se k dešti schylovalo, a to u outdoor svatby může být trochu na závadu. Než jsem kočárek s Horstem vysmýkal na jílem tvořený kopec, kde se obřad odehrával, byl jsem pokryt nesourodou vrstvou bahna a potu, přičemž ani jedna z těchto složek nepatří k mým oblíbeným.

Po obřadu se hosté shromáždili na zahradě nevěstiny chalupy a začala hostina. Pravda, co do objemu poživatin a popitin patřila k těm skromnějším z rejstříku mnou navštívených svateb, ale to není důležité. Důležité je, že ženich i jeho příbuzenstvo jsou Australané, a tedy s nimi bylo nakládáno s patřičnou úctou.

Privilegiem Australanů například bylo to, že nedostali na pití kelímky, ale plnohodnotné sklenice. V reálu to vypadalo tak, že jedna z nevěstiných tetiček přišla s podnosem sklenic, naplněných vínem a Australanům je obřadně přidělovala. Stál jsem tou dobou zrovna poblíž čela stolu a, proč to neříci, vypadal jsem dobře.

Snad to bylo tím nažehleným sakem (sice doplněným zabahněnými džínami, ale i tak převyšujícím krajně neformální outfit většiny přítomných), snad mou světáckou jiskrou v oku, ale tetička při pohledu na mne nezaváhala ani půl vteřiny a s plachým úsměvem, který si nacvičila při návštěvě T. G. Masaryka, mi podala plnou sklenici. Ani já nezaváhal a dlouho pilovaným stiff-upper-lip přízvukem poděkoval a všichni byli spokojeni.

Ze zbytku oslavy stojí za zmínku bohužel především fakt, že ačkoliv jsme Horsta střežili jako oko v hlavě (a že k dispozici byla pěkná řádka atrakcí – schody do sklepa počínaje a k utopení vhodným sudem vody konče), nakonec jsme ho neustřežili. Dvě minuty před tím, než si pro něj přijeli děda s babičkou, klopýtl při pochůzce a dopadl těsně vedle ohniště, což by bylo v pořádku, kdyby se v pádu nezachytil jednoho z rožhavených klacků.

Navzdory rychlé reakci všech přítomných to skončilo výletem do nemocnice. Ručičku s puchýři si tam prohlédli, ofačovali a poslali nás do jiné nemocnice, konkrétně do Bohunic, kde jsou na popáleniny specializováni. A teď přichází to hlavní: Před personálem bohunické popalovny hluboce smekám. V krátké přestávce mezi operací a příletem vrtulníku s dalším popáleným se Horstovi věnovala jedna mladá paní doktorka a trio sestřiček.

A zcela zodpovědně říkám, že všechny vypadaly, jak kdyby si mezi popáleniny odskočily z obálek Playboye. Krásnější, milejší a ochotnější zdravotní personál jsem ještě nikde neviděl. Lépe řečeno – kdyby utrpěl popáleniny řekněme Hugh Hefner, určitě by chtěl být právě v péči bohunických krásek. A já jim tímto děkuji, že se o Horsta vzorně postaraly. Můžu jen doporučit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Jsem prostě Australan

 1. aby pod vlivem té vzpomínky nebyl v dorosteneckém věku fixovaný na zdravotníky, resp. urostlé zdravotnice;)

 2. rožhavený klacek – není to v stiff-upper-lip přízvuku "nadržený puberťák" ?

 3. Bohunická nemocnice je vyhlášená.Já tam v poslední době strávil poměrně dost času a musím jen potvrdit, že tato nemocnice je krásnými sestřičkami vyhlášená. A nejhezčí jsou na patnáctém patře…;)

 4. Raven: tak vysoko jsme nebyli, ale i v přízemí to bylo luxusní!

 5. a kde přesně se musím popálit, aby mě odvezli do bohunic ?

  Btw Myšák má aktuální skóre 3 v jednom týdnu – nejprve skorotržná rána přes celá záda při slézání z borovice, později zlomená kůstka v lokti (sádra rameno-loket-zápěstí) a hattrick završil výronem kotníku. Povinně nosí helmu i na záchod a do postele.

 6. Pochybuji, ze by sestricky z bohunic meli silikonova nadra tak jako to ma kazda americka kraska z obalky playboye.

 7. extláča: co nejblíž Bohunic, to je jasné:-) helmu a azbestový oblek asi taky zavedeme…
  Ivanos: to jsem neměl šanci prozkoumat, ale něco na tom bude!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>