Trable s Japonci

A trable s občankou

Tak jí asi hodíme na policajty, navrhuju, když mi F. ukazuje občanku, kterou našla. Pingl Pavel naši konverzaci slyší, a protože pohodlí jeho hostů je mu nade vše, volá: Kašlete na to, nechte mi jí tady, stejně si sem choděj pro jídlo, tak jim jí předáme! Chápeme to jako dobrý návrh a realizujeme jej; občanka mizí v kuchyni.

Ještě neuplyne ani jedno pivo, když z kuchyně vylézá rozesmátý kuchař Mlékař Dan. Policajti šli kolem, tak jsem na ně křiknul a tu občanku jim dal. A oni se na ní koukli, zjevně se jim strašně ulevilo a jeden z nich řiká: Díky, já jsem jí měl předat majiteli, ale někde mi vypadla a nemohl jsem jí najít!

Co na to říct – člověk se asi opravdu nemůže divit, že agenti přicházejí o kufříky s tajnými dokumenty, že vývojáři zapomínají po barech ještě neprodejné modely iPhonu nebo že právníci ztrácejí smlouvy na fotbalových stadiónech. Ještě, že mně si nikdy nic důležitého do rukou nedostane…

A teď skočme do kulturního okénka: Včera jsem dokoukal seriál Pacific, který měl být dražším a lepším Bratrstvem neohrožených. Tento záměr byl však splněn jen z poloviny – byl dražší. Ve všem ostatním ale za Bratrstvem zaostává.

Děj je slabší, herci jsou horší nebo aspoň méně charismatičtí a některé z deseti dílů byly úplně zbytečné. Pro milovníky válečných scén je seriál zajímavý až tak od půlky pátého do devátého dílu, a i když uznávám, že některé bitvy jsou natočené opravdu dobře, čekal jsem prostě něco víc.

Nečekejte ani žádné velké emoce; hlavní hrdinové mi k srdci moc nepřirostli a na rozdíl od Bratrstva jsem si u většiny z nich ani nepamatoval jména. Vzato kolem a kolem – celé Bratrstvo jsem viděl asi třikrát a některé díly ještě víckrát, Pacific jsem dokoukal víceméně s tím, že už to chci mít za sebou – a jsem si jistý, že podruhé se na něj dívat nebudu.

A co se týče nové knížky od Lee Childa 61 Hours: Jsem v šoku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Trable s Japonci

 1. eleska: Reacher se s nikým nevyspal, třeba. a i jiné věci se staly:-))

 2. Občanku jsem ztratila jednou a to v taxi. O to větší překvapení bylo, když mi za týden přišla poštou s podpisem a srdečným pozdravem asi pěti cizích lidí:)

 3. oh sh*t!?! tyhle scénky mě baví úplně nejvíc, …vždy tak minimalisticky popisné….samosebou až po těch drsnejch a akčních – 1.rekognoskace terénu, 2. zhodnocení soupeře/soupeřů, 3.stažení rtů do bezkrevné čárky + vyslovení varování, 4.překvapivý útok, 5.ležící soupeř/soupeři, 6.hrdý odchod z místa činu…

 4. psice: bůh ví, co s ní dělali!
  eleska: všeho popsaného se ale dočkáš, buď klidná:-)

 5. eleska: Já vím, já vím :-) A můžu ti říct, že lobo po dočtení knihy asi patnáct minut nepromluvil a jen zamyšleně mumlal: "To není možný, to není možný…"
  Jen nechápu, proč zrovna mně to vyzradil, to jakože já to číst nebudu??!!

 6. souhlasím, Pacifik nebrat. nic nového nepřináší, je plný otřepaného již mockrát otřepaného..

 7. A teď koukám na ten text a je v něm šest hrubek…ale zřejmě je to záměr, jak přiblížit čtenářům středočeský díalekt.

 8. dalimil: nemohli bychom někoho zažalovat, že jsme s tím strávili deset hodin času?
  F: ty takzvané hrubky jsou v přímé řeči a použity byly záměrně, protože lidé na maloměstě prostě takhle mluví…

 9. nejsem blázen, viděl jsem dva díly na premiéře a měl jsem jasno..

 10. střílení zlých japonců nemůže být špatné :-)

 11. baryk: to není, ale dlouhodobě to nevystačí…
  F.: v tom případě jsem se včera neměl holit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>