Mistryně lží

Tajná agentka v akci

Ve čtení cizích vzkazů nenacházím žádné zvláštní zalíbení, ale v dané situaci to nešlo jinak. Navíc vstoupila do hry zlomyslná shoda okolností: Nové technologie, moje výška a v neposlední řadě moje schopnost text nikoliv slabikovat, ale vnímat jej po větších úsecích najednou (a nedivte se, většina z vás to umí taky).

To bylo tak: V metru jsem se konečky prstů držel tyče s mimořádně odpudivým povrchem a ze svých téměř dvou metrů pohrdlivě shlížel na lidské hemžení kolem. Můj náhodně bloudící zrak se zastavil na slečně, stojící jihojihovýchodně ode mne a cosi s rozmyslem datlující do mobilu.

Víte, jak to chodí, když v zorném poli narazíte na něco zajímavého. Zaostřil jsem na její mobil. Neudělal jsem to vědomě, prostě jsem to udělal – stejně jako nevědomě dýchám či mrkám (zde si povšimněte, že když v posledních dvou slovesech zaměníte písmena k a d, stále ještě půjde o větu, která dává smysl, jen není pravdivá).

A než jsem si stihl uvědomit, že bych ostřit na cizí mobily neměl, už se mi obsah slečnina displaye vpálil do sítnice a já užasl:

Promiň, domů dneska nepřijdu, v metru přede mnou upadla nějaká paní na eskalátorech a já s ní teď jedu do nemocnice.

Hádáte správně. Nikde v okolí nebylo po zraněné cizí paní ani památky. Nejbližší nemocnice byla na míle daleko. Dívka cestovala zjevně sama. A tak jistě není příliš odvážnou spekulací, když se domnívám, že poněkud manipulovala s pravdou.

Doufám jen, že to dělala třeba v nějakém vyšším zájmu v rámci boje proti terorismu, a že nešlo o nečestné jednání vůči někomu z jejích blízkých. Všichni totiž víme, že nečestné jednání je nečestné!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Mistryně lží

 1. Doufám, že její chlapec je pravidelným čtenářem tvého blogu :-)

 2. To by taky mohlo skončit tím, že dívka skončí potlučená poté, co nešťastnou náhodou uklouzne ve vaně…

 3. Paželv: třeba ji pak nějaká stará paní doprovodí do nemocnice!

 4. netsts, jak jednostranné.. a co když hraje na city své staré matince, aby uklouzla se svým chlapcem, hm

 5. mám slabost pro každou novou tautologii:§)

 6. vera: v takovém případě smekám!
  lucky: kýchá, ale vědomě:-)
  partiovka: mám slabost pro tvoje smajlíky z paragrafů /:-=(
  baryk: to by ovšem popřelo všechna gramatická pravidla, v něž věřím!

 7. Proboha, a to jsem si myslel, že moje výmluvy jsou nejblbější na světě, ale tahle slečna mě překonala.

 8. Eygam: hranice možného je třeba neustále posunovat!

 9. Mona Lisa: přitom jsou tu samé smutné příběhy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>