Udělat si radost

Když na to máš, tak to ukaž!

Nechápejte to tak, že ze mne mluví bledá závist – kdepak. Jsem člověk přející (a občas přejídací, ale to sem nepatří). Ale lehce mne udivilo, kolik lidí z mého okolí si v posledních dnech udělalo radost, nejlépe něčím středně až nadstředně nákladným.

Kolega Lomikar, například. O víkendu si strčil do kapsy ruličku pětitisícovek, silnou jako moje stehno, a odjel si koupit našlapané a pěkně mastné BMW. Dnes mu nadšením svítí oči a i cizím lidem na potkání předvádí fotky svého nového miláška – zkrátka se raduje.

Nebo bývalý spolužák Petr, kterého jsem potkal dnes cestou z oběda. Nadšením mu svítily oči a jeho levou ruku táhla k zemi taška s čerstvě zakoupeným profesionálním foťákem – ne tak mastným jako Lomikarovo BMW, ale přesto ne zcela levným.

Obrátil jsem kapsy naruby a zapřemýšlel, čím bych si mohl udělat radost já. Nakonec jsem si došel koupit máslový croissant do Panerie. Neudělal jsem chybu – taky byl pěkně mastnej…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “Udělat si radost

 1. počítalo by se dvacet deka pěkně mastný tlačenky ?

 2. extláča: cokoliv mastného, s výjimkou vlasů a pokožky!

 3. Aha, takže mastný krém pro suchou pleť ano, ale suchý krém pro mastnou pleť ne – chápu to dobře?

 4. počítají se i mastný fleky na tričku, mastná brada nebo máslo na hlavě? Po gurmánském obědu a před poradou se šéfem bez slíbených podkladů jsem majitelkou všech tří atributů!

 5. Loboušku, jasně, neboj, neboj, vyvaruji se ho se vší ostražitostí!

  K poslechu pro dnešní den doporučuji Lakomou Barku, tamť se vyskytuje Tonda s mastnou bradou!

 6. psice: lepší máslo na hlavě než voda na plicích!
  asTMA: doporučovat mi cokoliv od moudrého klauna považuji urážku:-)

 7. Loboušku, já vím, však proto jsem taky vybrala pěkně mastnou! ;o))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>