Záhada mrtvého pavouka

Tradice detektivních titulků pokračuje!

Náš činžák je poctivá válečná budova s poctivými dvojitými okny. Mezi vnějším a vnitřním sklem zeje poměrně široký prostor, kde se z nějakého tajemného důvodu zalíbí skoro každému hmyzákovi, který se pro návštěvu našeho bytu rozhodne.

Už jsem se z tohoto prostoru naučil čas od času vymést mrtvou mouchu, už jsem se naučil ignorovat toho malého pavoučka v levém horním rohu, který idiotsky uvěřil, že vyrobit si pavučinu mezi dvěma skly je základ spokojeného živobytí.

Je to ale asi týden, co jsem v tomto meziokní našel pavouka znatelně většího. Zřejmě pokoutníka tmavého (Tegenaria atrica), každopádně ale pokoutníka mrtvého. Všichni víte, jak tihle mrtví pavouci vypadají – nohy se jim divně pokrčí a celí tak jakoby vyschnou. Ležel tam, nehybný, a já si udělal duševní poznámku, že až nastane vhodná chvíle, nebude od věci jej taky vymést a pohřbít v odpadkovém koši.

(Ano, stále ještě jsem slaměným vdovcem, což se na mém přístupu k úklidu znatelně projevuje.)

Jsem si naprosto jistý, že pavoučí mrtvolka ležela na parapetu, nebo co to je. Když jsem se ale včera vrátil z práce, ostatky pokoutníkovy levitovaly asi tři centimetry nad svým posledním zaznamenaným místem výskytu. Což mne, pochopitelně, udivilo.

Bližším zkoumáním jsem zjistil, že mrtvý pavouk je momentálně ve vzduchu udržován několika vlákny jiné pavučinky, která v meziokní záhadně přečkala všechny naše poctivé úklidy. A teď jsem tedy vystrašen: Komu stálo za to se po dobu mého pobytu v práci vloupat k nám do bytu, otevřít kuchyňské okno, vzít mrtvého pavouka, zavěsit ho do pavučiny, zavřít okno a bez jakékoliv jiné stopy byt opustit a pečlivě zamknout?

Byl bych rád, kdyby se záhady ujal minimálně Perry Mason, nebo aspoň jeho méně známý veselý bratranec Merry Pason.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

24 thoughts on “Záhada mrtvého pavouka

 1. můj tip: ostatní meziokenní členovci si s ním za tvé nepřítomnosti hrají loutkové divadlo!

 2. psice: ode dneška tedy budu onomu malému pavoukovi z horního rohu říkat Kopecký!

 3. A byl mrtvý? Třeba to byla jen chvilková nevolnost a když ho přešla, vylezl si do houpací sítě a tam konečně dostal infarkt a zemřel…:)

 4. opovaž se ! Zhmotním se ti ve snu a budu přehrávat vystříhané scény z Nemocnice na kraji města !

 5. A teď si představ, že by tam místo pavouka bylo koťátko (viz odkaz).

 6. Raven: byl buď mrtvý nebo nemrtvý!
  Miloš: takové scény neexistují!
  primář: a takové už vůbec ne!
  Pk: koťátko by se na pavučině neudrželo:-)

 7. Víš, co ty seš? Ty seš jánevimkolik třicetiletých, který tady už 450 let nemuseli bejt!

 8. JW: to už je na mě moc sofistikované, klaune!
  partiovka: o tomhle kuťákovi se už nechci bavit, ano? :-)

 9. Když už je pavouk jednou mrtvej, tak má koukat, aby byl mrtvej. A když už kouká, aby byl mrtvej, a je mrtvej, tak má bejt mrtvej tak, jak má bejt mrtvej, a ne si někde levitovat, jak tomu v mnoha případech je!

 10. a co hraje ten malej pavouček Kopecký s tím mrtvým pavoučkem ? Fausta ? (Brr, a tam vychováváte dítě ?)

  (Mimochodem, zcela gratis tě poučím, hlavně mi neděkuj. Těm tvým "poctivým dvojitým oknům, kde mezi vnějším a vnitřním sklem zeje poměrně široký prostor" se u nás v čechách říká zkráceně špaletová okna.)

 11. "Elementary, Watson."
  " ? "
  "Well, neni spajda jako spajda…ze, Watsonku drahy. Nekteri maji mnohe triky v rukave. Hraji mrtveho…jen aby pozdeji pana domaciho vystrasili!!"

 12. Až budeš spát, ten pavouk tě kousne. A pak najednou budeš mít lepkavý ruce, a jak si chvilku nedáš pozor, začnou ti z nich vyletovat vlákna… Svět je zlej.

 13. extláča: Faust je dobrý tip, a náš Horst si zkrátka musí na všechny podoby zla zvykat od dětství:-) a za špaletová okna dle přání neděkuji!
  aussiej: naštěstí se nebojím ničeho…
  Peter Parker: o biologii jsem moc pozor nedával, ale jsem si téměř jistý, že přes sklo mne pavouk nekousne:-)

 14. Špaletová? To je odborný název? U nás se odjakživa říkalo kastlová….

 15. Meluzína: u vás se kastl říká i pivní base, jestli se nepletu:-)

 16. 2 MeluzinaA jsi si jistá, že žiješ v čechách a ne někde jinde ?

 17. to buď v klidu. mne týmto sposobom niekto vnikol do baráku, vyžehlil košele, naškrobil spodné prádlo a zas bez stopy zmizol…
  holt mrtví pavouci
  nejcou tak matoucí

 18. Dobo, to byli skřítci. Nedals omylem na zápraží mléko a sušenky?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>