U konce s dechem

Finální countdown

Dýchám zhluboka a kašlu zvysoka; už jen necelé dva dny mě dělí od sakra zasloužené dovolené. Jak už to tak před dovolenými bývá, najednou se odnikud vynoří bezpočet úkolů, hořících jak Národní divadlo. Ale peru se s tím vším statečně a neztrácím naději, že v sobotu ráno opravdu odjedeme…

Týden, celý týden budu s F. a Horstem v nejlepší zemi na světě, t.j. v Rakousku. Alpy a čistá voda a pivo za tři a půl eura, už se nemůžu dočkat! Aby byl zájezd ještě dokonalejší, cestují s námi kamarád-právník a jeho Irča (tedy, vlastně cestujeme my s nimi), dva alkoholičtí věrozvěsti, před jejichž zapálením pro věc by museli i Cyril s Metodějem smeknout.

S důkladností nám všem vlastní jsme vše naplánovali do posledního detailu: V sobotu nějak po osmý budem u vás. Uvidíme, co všechno se vejde do auta, cestou kdyžtak něco koupíme, a až tam budem, tak uvidíme, shrnul to kamarád-právník během bleskové porady, a my se rozhodli, že nám to tak vyhovuje.

Vítaným bonusem je, že ubytování máme vpodstatě zdarma, takže všechny takto ušetřené prostředky můžeme bohapustě utratit za jídlo a pití. A spoustu dalších, neušetřených, prostředků rovněž. Možná se tomu říká alokace zdrojů, ale nejsem si jist, protože zkoušku z ekonomie jsem dělal před osmi nebo devíti lety a zkoušejícího pedagoga jsem tehdy svými znalostmi rozplakal.

Každopádně se těším, že ač nevěřící pes, zase budu moci týden beztrestně říkat grüss gott a necítit se u toho divně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “U konce s dechem

 1. ďobo: nevěřil bych, že zrovna ty čteš blisty:-)
  F.: já umím puhelin!
  asTMA: to sotva!
  baryk: to sotva!
  Raven: to sotva:-)

 2. Rakušáci jsou svině lakomý, nemám je ráda, tudíž o Rakousku jako o nejlepší zemi na světě dost pochybuju.
  ale šťastnou cestu ;)

 3. dewberry: lakomý? to nevím, já po nich nikdy nic nechtěl:-) ale díky!
  Josef Fritzl: jedu, načni Sklepmistra!
  Meluina: ja, danke!

 4. Hrdě hlásím, že jsem se právě z té země zaslíbené vrátila (Hallstatt). Nádhera a nejlepší Radler pod alpským sluncem! Gruss Gott!

 5. rakouskoRakousko je země plná přiblblejch zelenejch fašistů brojících proti jaderný energii a přitom kdyby nekupovali el. z temelína, tak maj v noci všude tmu!
  kokoti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>