Obložená mísa a obležený záchod

Zurück!

Alpy k nám byly nanejvýš milosrdné – ze sedmi dnů naší dovolené pršelo toliko dvakrát, vždy jen pár hodin. Apartmán v Maria Alm, do kterého si nás velkoryse nasadili kamarád-právník a jeho Irča, byl příjemný a navíc opatřen senzačním výhledem; ve všech ozkoušených hospodách odvedli kuchaři nadstandardní výkon, kopce byly strmé a voda v koupalištích křišťálová. Prostě Gemütlichkeit.

Milosrdný byl i Horst – po většinu dovolené se choval vzorně, rychle se naučil na kolemjdoucí křičet ze svého kočárku Hao místo Aoj, a když zjistil, že v Bille mají nákupní vozík ve tvaru auta, bylo zjevné, že se do Rakouska zamiloval stejně jako jeho rodiče.

Z povahy věci bylo zjevné, že náš zájezd se rozštěpí na dvě skupiny, jejichž činnosti se budou občas prolínat a občas ne. Kamarád-právník s Irčou lezli po horách a balancovali nad propastmi, já s F. a Horstem jsme se opravdu věnovali spíše lehkým kopcům a již zmíněným koupalištím. Ovšem i tak jsme dokázali nějaký ten vrcholek pokořit; zde je důkaz.

(Až vám někdo bude tvrdit, že po horách se má chodit výhradně v pohorkách, klidně ho odkažte na tuto fotografii a vysmějte se mu).

Momentem, kdy se činnosti obou skupin neomylně spojily, byl vždy večer. Jakmile Horst usnul, všichni čtyři jsme svorně zasedli na terasu a obložili se obloženými mísami a lahvemi vína a piva; následky byly většinou společensky málo přijatelné.

K obloženým mísám bych ještě rád připodotkl, že většinou je ve velmi vysoké kvalitě vyrábělo ženské osazenstvo. Když jsem se pokusil já, dočkal jsem se výsměchu, a když se pokusil kamarád-právník, vznikl útvar, pro který dosud věda nemá pojmenování… ale o tom se (možná i s obrazovou dokumentací) zřejmě dočtete u F.

Za zmínku snad stojí ještě komický moment, kdy nám kamarád-právník hned první večer usnul zamčený na toaletě a k malé radosti těch, kteří by rádi něco vyloučili, ji blokoval několik hodin. Ale komu z nás se někdy něco takového nepřihodilo, že…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Obložená mísa a obležený záchod

 1. Vaterland!…jen v těch žabkách by mi bylo brodíc se dachstein gletcher trochu zkřehle na prstech:)

 2. psice: správného horala trocha zimy přece nezlomí!

 3. Dočtete se u F. – otázkou zůstává kdy…mám co dohánět totiž.

 4. nemůžu si pomoct, ale tohle mi vrtá hlavou …. proč jsi se oběsil v žabkách zrovna nad fototapetou vysokých tater ? ( a vy si dáváte tapety na zem ?).
  Stručně … divné. No ale co, vítej doma, hlavně žes to přežil.

 5. A co se ti nelíbí na vytapetovaném (špaletovém) okně ?

 6. no já jsem tedve velkoměstě…zatím jsem viděl obleženou mísu (mouchami) a obložený záchod (stolice a klasický pražský gulášek) ..taže chápeš, že je mi dost šoufl

 7. Přesně jak mi dneska řek jeden policista … "šak víte, je jiná doba, pane".

 8. chosse: kdykoliv jsem ve velkoměstě, je mi šoufl taky:-)
  extláča: a policisté mají vždycky pravdu, jsou na to trénovaní!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>