Již nemohu déle mlčet!

Paželv bere Vikinga

Norové na Staromáku byli nepřehlédnutelní – početná skupina, navzdory vedru navlečená ve slavnostních a starobylých krojích, budila větší pozornost než většina přítomných apoštolů. Ne všichni kolemjdoucí však správně chápali, že jde o skandinávské hosty, přijedší na svatbu/registraci našeho českého kamaráda Paželva a našeho norského kamaráda Vikinga Vika. Ty budou asi z Lúčnice, vysvětloval například jeden z okounělů druhému.

Samotný úřední akt mne nijak zásadně neoslovil; přišlo mi, že oddávající (registrující) úřednice je nepřipravená, nesympatická a že se na ní podepsal fakt, že denně jí po rukama projde svateb minimálně deset. Všechno ostatní ale už bylo jen a pouze vynikající:

Okružní jízda Prahou ve stařičkých tramwayích by mne nadchla i sama o sobě, ale vzhledem k tomu, že každý vůz disponoval úslužným pikolíkem a chlazenými nápoji, moje blaho by se dalo popsat jako nesmírné. Shodou šťastných okolností byl pikolík v našem voze zřejmě vybaven minimálně jedním nadbytečným párem horních končetin – podoben hinduistickému bohu Ganéšovi, dokázal v kterýkoliv okamžik jednou rukou nalévat sekt mně, druhou rukou všem ostatním, třetí rukou podávat džus nemluvnému nemluvněti a čtvrtou šátrat v chladicím boxu po další lahvi sektu.

Sotva jsme opustili tramway, pohltil nás vůz lanové dráhy a vyvezl do jedné z restaurací na Petříně. Obědovečeře byla sympaticky třichodová a norské oslavné projevy zdaleka nedosahovaly délky, před kterou nás novoregistranti varovali. Outdoorově pojatou trachtaci nenarušila ani studená fronta, postupující ze severozápadu – kombinace vnějšího ohřívání dekami a vnitřního alkoholem se ukázala být mocnou protizbraní.

Co by ovšem mělo být uchováno pro další generace, je slavnostní projev velkého P~O. Mladík, který se na svatbu vetřel v roli svědka, dokázal svatební řečnění povýšit na novou formu umění. Neznám nikoho jiného, kdo by při podobné příležitosti dokázal přednést řeč, v níž se vyskytují slova jako nejneobhospodařovávatelnějšími, pleonasmus, neoplasmus, jáství, scvrnkls, bifokální a klitoris. Ostatně přítomná překladatelka do norštiny to v polovině translace vzdala a po skončení projevu se pokusila P~O atakovat dezertní vidličkou.

Za zmínku rozhodně stojí i velkolepý večerní raut, který mne bohužel zastihl nepřipraveného, a tak mohu referovat jen o několika jeho chodech – a ne o všech, jak bych byl býval učinil kdykoliv jindy. Ovšem to, co jsem okusil, bylo skvostné, a při žvýkání jsem upřeně hleděl na noční oblohu a s obavami očekával, že areál restaurace bude každým okamžikem zasažen padající michelinskou hvězdou.

Vzato kolem a kolem – nejlepší oslava registrovaného partnerství, kterou jsem zatím navštívil! Díky, boys!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Již nemohu déle mlčet!

 1. velký P~O si zaslouží, aby byl jeho projev zveřejněn minimálně v tomto blogu v plném znění a s norskými titulky.

 2. Desperádo: tento blog snese mnohé, ale takto silný kalibr nikoliv:-)

 3. …tak aspoň nechat čtenáře pokochat fotodokumentací Lúčnice ve vikingských helmách nebo chobotničího číšníka!

 4. psice: fotodokumentaci jistě zveřejní někteří z těch, kdo dorazili vybaveni fotoaparátem – já se omezuji toliko na stručnou slovní črtu…

 5. zejména bifokální klitoris mě zaujal, jinak to vypadá,že jste si užili pořádnou jejich norskou tlustou registraci ! živijó

 6. partiovka: také jsem rád!
  extláča: bifokální klitoris měl zaujmout a jsem rád, že splnil svou funkci…
  ďobo: ovšem nezapomínej na jejich využití v poezii!

 7. Díky za návštěvu, family!
  A zatím nejlepší je asi proto, že jediná, že jo? :-)

 8. Paželv: rádi se necháme pozvat kdykoliv! a byla fakt dobrá, bez ohledu na to, že zatím jediná:-) máte už nastudovaný katechismus, doufám?

 9. Ještě ne. Dárky se krčí v koutě a dneska je znova proberem po rychlé akci v restauraci – konečně budeme večer doma, Norové odjeli a nemusíme nikam na večeři ani se u nás nevystřídá deset lidí!

 10. deset lidí? netušil jsem, že váš svazek spustí takové orgie!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>