Turecký večírek

Trošku neobvyklá záminka
Jedna z mých nejmilejších kamarádek, Silvuschka, se před pár dny vrátila z Istanbulu. Už v den návratu mi nadšeně telefonovala: Lobo, já myslela, že s tím svým líčením toho, jak je Istanbul krásnej, trochu přeháníš. Ale měl jsi pravdu, to město mě úplně dostalo! Následně jsme si dobrých deset minut povídali o těch či oněch mešitách, prodejnách kebabu, tržištích atd. Na závěr telefonátu Silvuschka ještě vyřkla slibné Přivezli jsme spoustu jídla, čaje a tak, takže v pondělí pořádáme tureckej večírek, přijď!

Včera okolo půl osmé jste mě tedy mohli spatřit, kterak ve stylovém červeném tričku s bílým půlměsícem a hvězdou a se stylovým mer haba na rtech vcházím do luxusního bytu obývaného Silvuschkou a jejím anglickým přítelem Anthonym. Večírek byl avizován jako nealkoholický, ale pro jistotu jsem lahvinku červeného přinesl. A jak se ukázalo,každý z dalších příchozích udělal totéž.

S tím čajem asi počkáme, až budeme všichni, ne? navrhuji Silvuschce a otvíráme první láhev vína, tahle je jmenovitě ode mne a pochází z Bulharska. K zakousnutí jsou na stole připraveny turecké cukrovinky, anglické chipsy (pro mne jasný vítěz večera), balkánský sýr, vlašské ořechy a čokoládové cookies nejasného původu – zkrátka internacionální hostina.

Přicházejí i zbylí hosté, otvírají se další vína a zábava se stává uvolněnější, byť velká část konverzace se kvůli Anthonymu odehrává v angličtině. Většina z nás sice mezi zuby drtí pro Angličana jistě strašlivý český přízvuk, ale stejně je to další aspekt naší internacionality, že. Před půlnocí se kolektiv trochu štěpí, protože tři z přítomných se pouštějí do partie scrabblu. Jistě, jindy by to bylo společensky neúnosné, ale včera byl dobrý důvod – kamarád, kterého tu zatím nebudu jmenovat, se má snad v pátek v této hře utkat s mistrem republiky, samotným Jaromírem Nohavicou, takže trénuje, kudy chodí.

V půl jedné je dopito a každý z nás se ubírá nejkratší cestou k domovu. Na ten proklamovaný čaj ani nedošlo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Turecký večírek

 1. Istanbul? Krásný? To hlučné město plné prachu, špíny a zlých lidí?

 2. v istanbule som nebola, ale zasa – ake maju krasne sukromne nemocnice pre cudzincov :) ))
  a to adrenalinove nudzove pristatie s tureckymi aeroliniami!!
  internacionalne: NEVER MORE!!! :)

 3. Petr, azure: je mi z vás smutno – v tom městě jsem byl až třikrát, a ještě se tam rozhodně vypravím!

 4. anglické chipsy ?
  FUJ,FUJ,FUJ
  starej bohemia by se obracel v hrobě…

 5. Když turecko, tak asi-metrické obilí a Ferencvároš :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>