Enimen + Jamon + narozeniny

Tak to je opravdu smrtící koktejl…

Potřeboval jsem pár dnů na vzpamatování se, takže o enimenových a jamonových narozeninách referuji světu až se zpožděním – ale myslím, že je to vlastně dobře…

Legendární prasečák byl letos v nevídané kondici. Naklizeno a napucováno, poprvé po mnoha letech krásné počasí, pomnohé v mnoha letech totálně nadstřelený objem přítomného piva a jídla – pokud vím, nad ohněm se střídavě otáčely různé uzené kýty, krůty i celé sele, a vždy, když to vypadalo, že maso došlo, nepíchli oslavenci na rožeň něco dalšího a alespoň osmikilového.

Přijeli jsme už v pátek. Do našeho rodinného vozu se krom F. a mě vmáčli i kamarád-právník, kamarád Třeňa a kamarádka Erika. Jsem nějakej nastydlej, tak se mi nechce pít studený pivo, mudroval kamarád-právník a zlověstně chřestil dvěma PETkami stáčeného červeného, které si vyvolil za náhradní řešení. Jak se později ukázalo, šlo o skvělou volbu.

Střih. O pár hodin později jedeme týmž autem a v téže sestavě zpět. Řidička F. je zodpovědná a tedy střízlivá, my ostatní jsme zodpovědní méně. O mne se pokouší klasická pivní škytavka, Erika a Třeňa současně vyprávějí historky, které by mohly být vtipné, kdyby jim bylo rozumět, a ze všech nejhůře postižený kamarád-právník si před chvílí rozsedl brýle a aby zahnal smutek, drží v každé ruce otevřeného lahváče. Což by bylo fajn, kdyby lahváče nedržel hrdly dolů a nepřemisťoval jejich obsah do koberečku a sedačky pod sebou.

Před sobotním polednem mě probudí telefon; enimen důrazně požaduje, abychom se na místo činu vrátili – a jamon si to prý přeje taky. Nelze odmítnout; tentokrát to ovšem pojímáme jako odpolední rodinný výlet a bereme s sebou i Horsta.

A vida, v sobotu se účastní úplně jiní lidé než v pátek! Na místě činu potkáváme různé velikány kulturního života – namátkou například Plešouna, Kozla, Bennyho, Kombajna, Adamma, Buchťáka nebo Hroschika. Kozel je poněkud zachmuřen faktem, že při příjezdu nepřizpůsobil svou rychlost stavu vozovky a na své ojeté Felicii 1.2 MPi, na kterou šetřil od svých osmnáctin, utrhl olehovou vanu, ale to je snad jediná černá skvrna na hezkém podvečeru a blízké krajině. Domů se vracíme tentokrát v pořádku a civilizovaně.

Odvahu vzít lavor, vodu, nebezpečné chemikálie, rejžák a gumové rukavice a zbavit interiér našeho vozu právníkovského řádění jsem našel až včera.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Enimen + Jamon + narozeniny

 1. po střihuse mi jednou stalo, že chtěje být džentlmenem, nabídl jsem se, že po značně divoké pitce rozvezu nějaké přátele po jejich domovech. Jedna z nich, podotýkám, že vzhledem křehká víla s nádhernýma očima, mi utrhla dvířka od auta značky ford. Prostě jí zůstaly v ruce. Je pravda, že nebyla zrovna v prudce společensky přístojném stavu, a má i za střízliva poměrně velkou sílu v rukou, ale tohle jsem nečekal. Ostatní to tak pobavilo, že se víceméně na můj vůz vrhli a za hurónského chechtotu ho vzali útokem. Byl jsem rád, že jsem zachránil motor. Z toho plyne poučení: nebýt džentlmenem.

 2. Heh, na přelomu prvního a druhého odstavce jsem pár sekund přemýšlela, zda je ten legendární prasečák v nevídané kondici enimen nebo jamon!:) Upřímnou soustrast s autem, na druhou stranu je stokrát lepší variantou vycrndané pivo z lahváče než z žaludku;)

 3. mark: to zní jako příběh, který by stál za zfilmování:-)
  psice: v tomto ohledu je naštěstí kamarád-právník spolehlivý – zvrací výhradně na gauč či za topení:-)

 4. lobo: Ta vana nebyla olehová, ale olejová, a neutrhl, nýbrž prorazil. Jinak vše (téměř) v pořádku.
  mark: Ani já tutéž chybu už znovu neudělám…ta zpáteční cesta byla fakt strašidelná, chyběl už jen kanec divoce vyrazivší od krajnice…

 5. Zase komentuju pod nickem autora, to je zajímavé…pardon.

 6. F.: utržení jsem místo proražení použil zcela záměrně, abych dosáhl dramatického efektu…a h místo j jsem použil zcela nezáměrně, abych vypadal jako blázen.

 7. Tento příběh je tak smutnej, že je ze všech nejsmutnější, tak ho Lobo nosí v sobě a zemře s ním ve svým hrobě :(

 8. Desperádo: v sobě ho už naštěstí nenosím, ulevil jsem si zde! ale jakýkoliv citát ze Tří sester je vítán:-)

 9. Lobo: pochopitelně ovšem lze citovat pouze určité období Tří sester, neboť i tak nadprůměrně kvalitní autor, jakým Mr. Fanánek bezpochyby je, má občas / často slabší textovou chvilku.

 10. Jojo, takové jedné slabé chvilky dodnes lituje kamarád, který má tu smůlu a jmenuje se Průša…

 11. Což o to, Průša to odskákal v jedné písničce, ale nebožtík Franta Sahula hned v několika, a ne vždy uctivým způsobem, na jeho místě by se mi rozhodně nelíbil text končící slovy "Sahula je blbej úplně"

 12. já našel sílu to popsat až po více jak týdnu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>