Aktivní důchodce

A něco na věčně živé téma zombies

Možná máte o důchodcích podobně generalizovanou představu jako většina ostatních nedůchodců. Na základě svých zkušeností automaticky očekáváme, že důchodce (alespoň ten český) je sešlá, shrbená a lehce páchnoucí osoba, navlečená v šatech z roku 1956, která buď skuhrá, že to by se za komunistů nestalo, nebo rovnou projevuje nenávist ke komuholiv, jehož věk nelze stanovit radiokarbonovou metodou.

Když dnes do mého ranního busu jeden důchodce nastupoval, zaznamenal jsem na tvářích řady spolucestujících mikrovýraz nechuti. Bus byl totiž plný a při spatření šedivé hlavy nově příchozího se mnoho již sedících pasažérů začalo strachovat, že se důchodce bude dožadovat právě jejich místa.

I já jsem se na starého pána zadíval nevesele, ale neveselí rázem ustoupilo živému zájmu. Nešlo totiž o běžného českého důchodce, popsaného v prvním odstavci. Šedé vlasy, vrásčitý obličej, to je běžné. Ale jak jejich vymydlený majitel rázně postupoval uličkou, bylo vidět, že se drží zpříma a je v kondici – a místo, aby roztřeseně mával průkazkou ZTP, stoupl si na plošinu k oknu a vypadal, že je tam zcela spokojen.

Co mě upoutalo nejvíc, byl jeho outfit. Namísto běžné důchodcovské šedi byl tenhle pán navlečen do černých kožených kalhot; peněženku mu k opasku poutal masivní řetěz. Nevlekl s sebou tašku na kolečkách, ale měl přes rameno nedbale přehozený batoh, ze kterého vykukovala PETka s něčím, co byl velmi pravděpodobně burčák. A sotva jsme dojeli do Prahy, z busu vyskočil mnohem křepčeji než já a zmizel v davu – troufám si říci, že určitě nešel do Lidlu bojovat o zlevněné mléko.

Dalo mi to naději. A tenhle komiks mi ji krátce poté zase vzal:

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “Aktivní důchodce

  1. a to počkej ještě tak 40 let, až bude svět plný punkových stařešinů, emo důchodců s šedivou patkou nebo discobarbínových babiček ve flitrových minisukních! Sama se těším, až v 70 provětrám svoje tílko s králíčky a koloběžku!

  2. psice: nejvíc se děsím důchodců s piercingem v různých povadlých částech těla!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>