Chlapská lednička

Pohled do nitra – jejího i mého

F. s Horstem odjeli zkontrolovat moravskou sekci našeho příbuzenstva a já doma osiřel. Abych nebyl úplně zbaven sociálního kontaktu, skočil jsem si v sobotu večer na oslavu narozenin Eldy. Šlo o jeden z těch večírků, o kterých si sousedé budou na družstevních schůzích ještě dlouho s hrůzou v hlase vyprávět.

Za všechno mohl samozřejmě výběr podávaného alkoholu: K dispozici bylo totiž všechno, co lidstvo v této oblasti dosud vynalezlo. Během prvních dvou hodin jsem už v sobě měl dva druhy piva, sekt, vodku a daiquiri, a to se věci teprve dávaly do pohybu. O tom, co se dělo dál, vám jistě napíše třeba baryk, ale zejména kopulační tanec, při němž velmi obnažený kamarád-právník svlékal kamaráda Soba, mým světem otřásl poměrně dost.

O tom jsem ale vlastně psát nechtěl. Chtěl jsem se zamyslet nad tím, jak diametrálně se liší obsah naší lednice ve dnech, kdy F. je doma, a ve dnech, kdy není. Když jsem totiž dnes ráno otevřel dvířka tohoto středobodu naší kuchyně, naskytl se mi neutěšený pohled:

První patro odshora: Jogurt. Kyselé okurky. Podotýkám, že jogurt není můj, F. si ho zřejmě zapomněla odvézt.

Druhé patro odshora: Niva. Flora.

Třetí patro odshora: Prázdné.

Čtvrté patro odshora: Láhev bílého rumu. Láhev Pepsi light.

Dveře: Láhev slivovice. Láhev bílého vína. Láhev polotmavého piva. Mléko. Tatarka.

Šuplíky zcela dole: Těžko říci; protože F. do nich většinou ukládá zeleninu, naučil jsem se je ignorovat.

Mrazák: Led

Myslíte, že je to v pořádku?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

23 thoughts on “Chlapská lednička

 1. Až jednou otevřeš lednici a najdeš tam nízkotučný sýr, rajčata, půlku pečeného kuřete a šest Bernardů, znamená to, že jsi objevil podobnou hyperprostorovou bránu jako se vyskytovala v ujeté sf povídce Lednička… ta začínala podobně jako tvůj post:-D

 2. U nás se v ledničce zhusta objevuje zima a oběšená myš. Pokud máš v lednici slivovici a pivo, je vše v pořádku:-))))

 3. Lobo,buď v klidu,vzato podle definice ledničky singles "2 lahve vína a jeden sýr" je vidět, že do tého kategorie už nepatříš. Osobně spodní šuplíky používám jako všechny ostatní šuplíky v bytě – k odkládání věcí. Takže tam pak po čase nalézám tytéž věci, ale v jiném stavu:)

 4. Naprosto stejný je to i u nás doma. Lednice zeje mrazivou prázdnotou a mrazák svírá v prackách led.

 5. Sejra: té myši se nedivím, být hladový a mrznout, tak se možná oběsím taky:-)
  PedroPo: tak to mi jedna láhev vína chybí:-)
  Coran: člověk si pak skoro říká, k čemu tu lednici vlastně mít!

 6. Link na tu povídku dodám, hned jak se opět spustí stránky FantasyPlanet.cz, kde byla uveřejněná… její redaktoři se rozhodli, že bez nového redakčního systému se neobejdou, a já doufám, že po týdenní odstávce webu nevzal za své archív článků!

 7. Co pak zbývá za řešení…
  Zdroj rychlého občerstvení!
  Když myšlenku na nákup
  neudržíš v lebce
  zbývá ti se stravovat
  na rohu v KáEfCé…

 8. ďobo, squire: nebylo na státní svátek něco divného v pitné vodě? :-)

 9. lobo: taky si myslím, že jde ještě o hodně utěšený stav. Můj bývalý spolubydlící se jednou ve slabé chvilce přiznal, že jednou snídal tavený sýr Maratonec namazaný domácí marmeládou, což byl toho času jediný obsah naší společné lednice:)(pokud nepočítám naplněná tvořítka na led a palici hulení:)

 10. psice: také bych mohl zalovit ve vzpomínkách a konkurovat příběhem, kterak jsem snídal kukuřičné lupínky, zalité vodou a jahodovou šťávou…inu, byla to zlá doba:-)

 11. lobo, děláš, jako bys nevěděl, že v Německu svatého Václava neslaví. A vodu tu taky nikdo nepije:-D

 12. squire: pravdu díš! tak vám nalili něco divného do radlera? :-)

 13. Nevím jak ďobovi, ale já nepiju ani Radlera:)

 14. Jogurt tam zůstal, protože má dlouhou dobu trvanlivosti. Ale kdyžtak ho můžeš klidně otevřít…a ochutnat ;-)

 15. Myslím, že je to v mužských genech. Můj manžel nejedl jogurt už šest měsíců.

 16. Lednice, lednice…Hm…lednice, to je ten zapomenutý, bílý, temně hučící předmět v rohu, o kterém nevím, k čemu slouží a co skrývá…?

 17. squire: šest měsíců? jak to víš tak přesně?
  F.: jestli má dlouhou dobu trvanlivosti, je na otevírání ještě dost času:-)
  Raven: bílý a temně hučící předmět většinou opravdu bývá lednice. nebo bílý nosorožec, ale to celkem vzácně.

 18. lobo: Protože už šest měsíců jsme v Německu. Doma v Čechách jsem v raných letech našeho manželství objevila jogurt, který byl manžel schopen a ochoten občas pozřít. Ovšem tento druh jogurtu se v Německu neprodává, a nezdá se mi, že by toho manžel želel…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>