Veverky v depresi v hloží sedí

Jeden z těch dní

Taky máte ten zvláštní pocit? Nerad to říkám, ale posledních pár dní jsem neklidný jak Rikitan, když se Hoši od Bobří řeky převlékli do plavek. Samozřejmě je to i tím počasím – venku zuří poslední krásné dny letošního roku, a já jsem ukryt za neprůstřelnými kancelářskými žaluziemi a do ulic se nedostanu dřív než se soumrakem.

Nemám čas na nic. Na F. s Horstem, na kamarády, na výlety, na knížky, na svoje záliby, na bohapusté lenošení, vyplněné neproduktivními úvahami. Po většinu roku si tenhle stav moc nepřipouštím, ale jednou za čas se to prostě vynoří a udeří s plnou silou, a to jsem z toho potom špatný; jako třeba teď.

Ale asi je to tím, že mě netrápí nějaké ultrakutní potíže. Kdybych byl v Maďarsku a okoralými pahýly rukou vybíral ze sklepa mluvicí jedovaté bahno (nebo co jim to tam vyteklo), asi bych neměl čas přemítat o blbostech.

Není ale nic platné, že si zbytečnost a nesmyslnost své současné nálady uvědomuju. Prostě jsem neklidný. Ne-klid-ný.

(Veselé čtení bude někdy jindy.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Veverky v depresi v hloží sedí

 1. Připojuji se zcela k manifestu nespokojenců. Okoralé pahýly připomínají moje neumyté vlasy a jedovaté bahno se s mlaskáním převaluje uvnitř mé hlavy!

 2. psice: když nás bude víc, jsem ochoten tento manifest poslat panu prezidentovi!

 3. hmz, skličující, raději vyrazím s dětmi na zahrádku na jeden-dva škopky, aby mě to náhodou taky nepotkalo.

 4. Ne-kli-dný?To se stává. Asi je fakt nějaké divoké období, mám to totiž zrovna taky. Ale místo Maďarskem se uklidňuji myšlenkou, že od konce roku jsem nezaměstnaný, takže času na lenošení bude dost :) )))

 5. :) ))))A té nezaměstnanosti se ani nedivím, když jsem, byť ve spěchu, schopný rozdělit slovo "neklidný" takhle blbě :) ))))))

 6. PavelB: výborně, už jsme tři – je nás tedy o dva víc než žijících papežů!
  lucky: zahrádka a škopky, to je přesně to, na co jsem si zakázal myslet!
  Raven: potřebuješ to přerozdělit!

 7. nemůžu si stěžovat..prokalený víkend a k tomu každý den opouštím ústav něco po druhé hodině..naplno prožité babí léto a veselá mysl ! :-)

 8. Co tě vše ještě může potkatF: nebude chtít souložit (s tebou)
  F: nebude chtít uklízet (tvůj bordel)
  F: nebude obdivovat tvé golfové výsledky
  F: nebude…..cokoliv
  F: je tvoje slunce, obdivuj ji a zbožnuj ji. jedině tak si zachováš zdravý rozum.

 9. Pridavam se k ne-klid-nym a taky za to castecne vinim modrou oblohu za okny kancelare a nedostatek poradnych problemu :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>