Koupat Koupat

Dva nosáči tankují. Super.

„Tak asi s s tím vínem počkáme, otevřeme ho až na hranicích Prahy,“ říkám a kamarád-právník přikyvuje, jako že jo. Je 9:14 a sedíme v autobuse, který právě vyráží do ospalého lázeňského města Baden Baden, jež se na příští tři dny stane naším přechodným bydlištěm.

„A jsme na hranicích Prahy,“ raduje se kamarád-právník v 9:20 a zkušeným pohybem otevírá lahev. Začínám tušit, že cesta bude probíhat spíše nestandardně. Zatímco spolucestující začínají vybalovat řízky od maminek, naše dvojsedadlo se stává centrem zábavy.

Víno je skvělé, a když nám dojde, jsme oprávněně smutní. V ten moment přichází pomoc z nečekaného směru: U našeho dvojsedadla se zjevuje nejslavnější blogující homosexuál Kombajn a jeho Marosh a jejich obětinou na oltář dobré nálady je láhev domácí malinovice…

Zastávka u benzínky. Zatímco většina zájezdu soustředěně močí, s kamarádem-právníkem nakupujeme další dvě lahve vína. Ukazuje se, že v kombinaci s malinovicí jde o skutečný koktejl s potenciálem. Naše vtipy nám připadají čím dál vtipnější a čas do další zastávky uteče stejně rychle, jako poslední zbytky naší střízlivosti.

Další zastávka je už v zahraničí, a z nějakého důvodu kupujeme víno už rovnou v litrovce. K našemu dvojsedadlu se stahuje i Buchťák, vyzbrojený nebezpečně vyhlížející lahví becherovky. Příjezd do Baden Badenu (známým germanistou kamarádem-právníkem přejmenovaného na Koupat Koupat) vítáme jako vysvobození, protože objektivně vzato jsme spíše nemrtví než živí.

Ubytováváme se v hotelu a poctivá večeře s jedním pivkem nás staví na nohy. Do ulic! V Koupat Koupat už řádí vánoční sezóna a koncentrace stánků se svařákem je hrozitánská. Dáváme si jeden svařák na zahřátí a zjišťujeme, že lstiví Němci do teplého vína přidávají ještě panáka šnapsu. Alkoholy se rychle navazují na to, co už máme v sobě. Procházíme vánočním trhem, marně hledáme nějaký klub nebo bar a své zklamání zaháníme dalšími panákosvařáky – třemi až pěti, v tom není zcela jasno.

Bar ani klub nenacházíme, ale sympatickou hospodu ano. Navzdory tomu, že už se dorozumíváme jen neandrtálskými posunky, nám obsluhující číšník nosí nějaká piva.

(tma)

S kamarádem právníkem si odemykáme dveře hotelu a padáme na manželské dvojlůžko. Jíme a pijeme nějaké věci z minibaru. Já se záhadně zvládnu převléci do spacího; když usínám v tratolišti slaných oříšků, periferně vnímám, že kamarád-právník převlékání vzdal a pokojně se oddává spánku v džínách a sváteční košili.

Průběžně se budím. Mám žízeň tak strašnou, že by vyděsila i Chucka Norrise. Kamarád-právník na tom není lépe; někdy v polovině noci se probudí natolik, že si aspoň sundá džíny, uznale mi řekne „Krásně jsme se vožrali, kamaráde,“ a zase usne.

Ráno je smrt. Když se připotácíme na snídani, část účastníků zájezdu si z nás nehezky utahuje a část se tváří pohoršeně. Tolik potřebný soucit vidíme snad jen v očích číšníka, který nám přináší různé lahůdky, jež se nám ovšem okamžitě v ústech mění v popel.

Kocovina, která mě provází dnešním dnem, je horší než všechny předchozí kocoviny uplynulých třiceti let dohromady. I tak ovšem den strávíme velmi naplňujícím způsobem… Ale o tom snad až někdy příště.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Koupat Koupat

 1. čuňata.. tak abyste se alespoň nezapomněli koupat koupat, když už si teda hrajete na zájezd béčkařů.. :-)

 2. "cesta bude probíhat spíše nestandardně"…to je nějaký vtip, ne? Já myslím, že vzhledem ke složení osazenstva probíhala úplně standardně. Takový opožděný gymnazijální výlet, řekla bych.

 3. krasny vyjadreni zajezdu,dnesni vecer byl jeste vyzivnejsi!a ponizene se omlouvam za pouhy pullitr malinovice,takorka skolacka neznalost situace:D

 4. nejel s váma spíš Hagen Baden podle té kadence ostrých nápojů?:)

 5. lobo, pokud jseš ale schopný spáchat takovýhle post, ta kocovina nemůže být tak strašná :) a ještě skrytá reklama na T-mobile, pěkné, pěkné.

 6. já věděl, proč se tomu vyhnout a raději pojedu se koupat koupat zítra do karibiku:-)))

 7. enimen: Šťastný let a bezbolestnou prohlídku tělních dutin přeji!

 8. to jako nechápu, von má kamarád právník ve vnitřní praze zákaz chlastání ?

 9. baryk: s kamarádem-právníkem jsme se shodli, že tvůj komentář nedává smysl:-)
  squire: cítím? necítím nic:-)
  F.: to je samozřejmě velmi pravdivé!
  Paželv: /:-=(
  Marosh: s tou malinovicí je třeba se zlepšit, ano!
  psice: nejel, ale dřevěné nohy jsem měl z autobusu i já!
  PedroPo: naopak, čím horší kocovina, tím lépe se mi píše:-)
  enimen: dost tady chybíš, na tom se všichni shodují:-)
  dalimil: a děláš dobře, voda je drahá!
  extláča: ne, jen jsme si potřebovaly vytvořit nějaký umělý rámec k uchopení situace…

 10. aha, znám, …. referenční bod, tak to klasifikuji na úroveň ftipu, jak se gestapáci pokoušejí upít partyzána, a když odpadnou, chytne si partyzán pavouka, posadí na konec stolu, cvrnke si ho směrem k sobě a se slovy "na vstrěču" do sebe kopne panáka vodky … hoši hoši, kuupat a koupat !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>