Úkol pro celého muže

Hůa!

Buďme upřímní – dlužím vám popis závěrečné apokalypsy v Koupat Koupat a Štrasburku. A buďme ještě upřímnější – už se mi to popisovat nechce, takže se nedočkáte. Svět je totiž nefér. Takže si dáme něco úplně jiného:

Jsem věru rád, že mám F. Zatímco jiné ženy svým manželům zadávají trapné úkoly (vynes odpadky, vyměň žárovku, vytapetuj), F. se neustále snaží dělat mi radost úlohami, jejichž splnění je malým dobrodružstvím. A tak mne před pár dny požádala, ať vyhledám její praktickou lékařku, toho času neprakticky umístěnou v Praze, lstí z ní vymámím F. zdravotní dokumentaci a propašuji ji k jiné praktické lékařce, sídlící na maloměstě.

Velké činy si žádají velkou přípravu, i zjistil jsem si sídlo pražské lékařky, nabifloval se její ordinační hodiny a odešel s kolegy na oběd. Pokud vás to zajímá, tak kuřecí křídla byla dobře propečená, omáčka z nivy jim dodávala zajímavou příchuť, mrkev se dala snést a celer to celé kazil, takže jsem ho okázale ignoroval.

Z oběda jsem chytře odešel dvě minuty po začátku ordinačních hodin. Mezi mnou a ordinací zel pouhý půlkilometr, žel naplněný směsí sněhu, sazí, psích výkalů a zvolna mrznoucích důchodců. Pobrukuje si hlavní motiv z Return To Castle Wolfenstein, brodil jsem se tou nevábnou břečkou, klouzal, padal a vstával, zcela bez ohledu na své bezpečí.

Z počítačových her všichni víte, jak to chodí, když máte získat nějaké dokumenty. Většinou se musíte prostřílet aspoň třemi patry bunkru, plného Němců; pak zabijete nějakého plukovníka, ozbrojeného jenom Lugerem a na jeho stole najdete žlutě pableskující papíry, z nichž se dozvíte, že v příští misi budete bojovat proti výsadkářům. Čekal jsem něco podobného a v zásadě jsem nebyl zklamán, i když jisté drobné odchylky od scénáře se našly:

Předně, nemusel jsem se probíjet třemi patry bunkru, ale křepce jsem vyklusal do prvního poschodí secesního činžáku. Také plukovník nebyl přítomen, po proběhnutí prázdnou čekárnou a nelehkém klepání na polstrované dveře se přede mnou zjevila sama praktická lékařka. Bodře jsem ji pozdravil Dobrý den, sestři, čímž jsem jí vzal vítr z plachet. Ve své kartotéce se pak začala hrabat beze známek odporu, a zdravotní kartu F. mi vydala jen po minimu přemlouvání. A byť dokument žlutě nepableskoval, byl jsem si jist, že obsahuje mnohá závažná sdělení, psaná šifrovanou lékařskou mluvou.

Strategický ústup byl ještě trochu komplikován skutečností, že z nebe začalo padat dosud vědecky nepopsané skupenství sněhu, ledu a deště, takže jsem cenné dokumenty musel skrývat pod bundou, ale celkově lze misi hodnotit jako velmi úspěšnou. Jen nevím, jestli příště budou nebo nebudou ti výsadkáři…

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 thoughts on “Úkol pro celého muže

 1. Tvé osobní kouzlo musí být za hodně many. Když šla máti pro mou zdravotní dokumentaci, odpálkovala ji doktorka s tím, že nová doktorka musí poslat orazítkovanou žádost:)

 2. Lobo, promiň, ale tohle je pěkně odfláklý! Ani jeden parakotoul, hergothiml!

 3. Ani Luger neměla ? Nic, kvůli čemu by ji stálo zato pokosit sapikem ? A PROČ VO TOM TEDA PÍŠEŠ ?!!??? Jsem zklamaný !

 4. squire: nic takového není potřeba, podepsal jsem se jen na kousek papíru, vytržený z bločku:-)
  asTMA: parakotouly si schovávám do hezkého počasí!
  extláča: proč o tom píšu? protože mám náhodou chvilku času:-)
  baryk: myslíš peSSar?

 5. Vida, budu muset příteli zadávat zajímavější úkoly. U nás to končí tím vynesením odpadků nebo přivrtáním poličky. :-D

 6. svět je ale OPRAVDU nespravedlivý! Moje prastará praktická Dr. byla s moji dokumentací zřejmě doslova pohřbena jako tatarští chánové se stádem oblíbených koní a souložnic. Předpokládám, že bude exhumována až v příštím tisíciletí a vystavena v muzeu lékařských kuriozit a odchylek

 7. extláča: tedy fajn!
  psice: třeba to bude ta nejzásadnější zachovaná písemnost z naší doby!

 8. lobo: myslela jsem mumii doktorky samozřejmě a ne moji kartu dokonale zdravého nadčlověka!:)

 9. Šárka: Ale zase ne moc kreativní, protože se může lehce stát, že kreativní úkoly zastíní ty sice na první pohled nedůvtipné, zato docela důležité (např. vyčištění odpadů) na okraj případně do propasti mužského zájmu. Člověk to musí umět správně vybalancovat :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>