Už i já jsem celebrita

Došlo mi to včera na koncertě.
Vypsaná fixa, znáte to. Vlasatý a zpocený zpěvák, vřeštící náctileté fanynky, celkem solidně znějící hudba. Neměl jsem nijak pevně vytyčené ambice, takže jsem se spokojil s tím, že jsem postával, kýval se jakžtakž v rytmu a mával lahváčem. Tedy celkem běžný koncert, tommaser by jej jistě označil jako kterýkoliv z množství.

S enimenem jsem si občas skočil na becherovku, s dosud neblogující kamarádkou Petzkou a jejím milým Pavlem jsem probral něco ožehavých témat současného světa, dokonce jsem se potkal i s jedním dávným objektem mého přelétavého zájmu – ti z vás, kteří si na Tu Novou nepamatují, nechť nalistují v archivu odhadem duben 2003, tam o ní nějaké zmínky byly.

V krátkém družném rozhovoru s ní jsem poznal, že osud ke mně byl zase jednou milosrdný. Ostatně to, že si o mně myslela, že nyní pracuji jako sládek, snad hovoří za vše. A navíc jsem získával dojem, jako by jí obličej začalo místy hyzdit akné. Ostatně už jí je sedmnáct let, takže na to má právo, že. A navíc navíc se nedá opít, protože zkrátka nechlastá.

Ovšem ke konci koncertu jsem se stal – jak už bylo zmíněno – celebritou. Přitočil se ke mně kamarád, se kterým jsem chodil na základní školu a který je nyní jakousi ikonou maloměstské punkové scény (dokonce vydává i nezávislý undergroundový časopis Seshit) a s vážnou tváří hovořil:

Lobo, pojď někam do ticha.
Ok. Co máš na srdci?
Mohl bych s tebou někdy udělat rozhovor do Seshitu?
Cože? Jako, tedy, jasně že jo, ale proč se mnou?
No, já jsem si řek, že místo punkovejch kapel bych chtěl zpovídat normální, něčim zajímavý lidi, který maj co říct.
Fajn, jasně, ale hele, já jsem jasnej pravičák, já se ti moc do anarchistickýho časopisu hodit nebudu…
To je úplně jedno, aspoň to bude pestřejší.

Tak to vidíte. Takovou dobu jsem interview dělal sám, a najednou je budu poskytovat. Karta se obrací!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 thoughts on “Už i já jsem celebrita

  1. cože ?!? ty nejsi sládek ?
    okamžitě končím s čtením tohoto blogu…

  2. Co když to není akné? Co když byla otrávená jako ukrajinský opoziční prazidentský kandidát Juščenko? Ten měl ještě před pár týdny taky hladkou tvář. A ty jsi k ní teď nespravedlivý a zlý!

  3. dalimil: to si nezasloužím!
    Jura: to jsou mé vrozené povahové vlastnosti…
    Akkon: svatá pravda:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>