Někteří autoři jsou zkrátka plodní…

…i když moc nepíšou. Jako třeba já!

Poslední den letošního roku je dobrou záminkou k bilancování a troše statistik. Mám tedy pro vás pár zajímavých čísel a údajů…

Tak předně: Většinu tohoto roku jsem dřel jako vůl a makal jak makak. Mělo to několik dobrých a několik horších důsledků. Mezi ty horší bych zařadil třeba fakt, že kromě práce a spánku jsem neměl čas skoro na nic. Vedle svého stálého zaměstnání jsem ještě působil jako drahá námezdní síla v různých oborech a v průměru jsem každý den včetně víkendů pracoval třináct hodin. Dlouhodobě se to vydržet nedá, ale jsem rád, že jsem si to zkusil a přežil.

Na druhou stranu mě může těšit, že když jsem si před pár dny prováděl účetní uzávěrku (což je něco jako orální samohana, ale složitější), dospěl jsem k milému zjištění, že jsem letos poprvé v životě vydělal přes milión. Pravda, hrubého. Pravda, stát mi z toho spoustu vezme. Pravda, pár mých kamarádů se k této hranici dohrabalo už dávno. Ale i tak z toho mám radost. Pokud mě znáte osobně a víte, jak pozitivním vztahem k penězům oplývám, tak si asi dokážete představit, že jsem slzami radosti zcela přeplněn.

Ale i tato monetární radost je zcela nicotná ve srovnání s hlavním blockbusterem sezóny: Ano, i když mám času málo, na některé věci si prostě vždycky nějakou chvilku najdu. A tak chudák F. bude i tohoto silvestra trávit s nealko nápojem.

Tentokrát se nekonalo žádné šokantní ukazování těhotenských testů; F. mi onu radostnou novinu podle všeho asi šestkrát naznačila, ale já nikdy v ženských jinotajích číst neuměl. Až když jsem jednou nahlas přemítal, kolik beden vína nám mám z našeho oblíbeného Víno klubu objednat, došla jí trpělivost, a několika jednoduchými větami mi sdělila, že jí se žádné víno zase nějakou dobu týkat nebude…

Kdybych byl komentátorem NHL, jistě bych křičel: And he scores!

Horst to ještě neví, ale okolo konce června může očekávat posily. Přesněji řečeno posilu. Ještě není jisto, bude-li to Fritz či Trudi; nicméně o vývoji událostí vás budu informovat. A teď už můžete jít pít!

(And he scores!)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

28 thoughts on “Někteří autoři jsou zkrátka plodní…

 1. :) jen houšť :) tak to je super zpráva, to bude ale krásný příští rok.

 2. No, dyť to nedávno skoro jasně napsala v příspěvku, ne? :-) )
  Tak taky gratuluji a hodně pohody v novém roce!

 3. jarmilka: velký dík!
  P~O: nezmýlil ses? nechtěl jsi napsat, že jsi usnul?
  loar: pořádně, prosím:-)
  nominek: však už jsi to tehdy de facto odhalila, ne? :-)

 4. Gratuluji velice a doufám, že i silvestr se vydařil. Přiznávám se, že si účetní uzávěrku nedělám už od té doby, co jsem pár let makal průměrně taky třináct hodin denně a nemělo to vůbec žádný (monetárně pozitivní) výsledek. Navíc, abych parafrázoval Radu a Žáka, tak jsem po obdržení daňového výměru taky změnil barvu, jako bych namáčel lakmusový papírek do kyseliny. Inu, pokaždé to nevyjde. Tajže gratuluji ke všemu a přeji jen to nejlepší.

 5. marek: díky! a doufám, že ty monetárně pozitivní výsledky si tě ještě najdou:-)

 6. gratulaceTak to gratulujeme… a samozřejmě připomínáme, že kdybys byl buzna, tak se ti takové věci nestávají… :D

 7. kombajn: jednou jsem si vybral hetero cestu a z ní nesejdu:-)

 8. vítej mezi plátci DPH !
  (a mimochodem jsi škrt, protože každé dítě má mít svoji vlastní maminku).

 9. lobo: já věděl že dvě minuty v roce se ještě dokážeš radovat :-) … jinak s Trudi souhlasím, ale k Horstovi bych dal symbolicky brášku Siegla !

 10. extláča: ano, na DPH se těším… a myslím, že i s jednou maminkou si vystačíme velmi dobře:-)
  baryk: když mě symbolismus nikdy moc nebral:-)

 11. tak to je hezké, protože děti jsou prý zejména radost… :-)

  Já jsem se ale také pochlapil a čekáme to v srpnu…

 12. dalimil: No tak to je ale opravdu moc hezké! Jen více (prý) radosti do našich životů! Gratuluju, srpen je sympatický měsíc (Horst by mohl vyprávět).

 13. dalimil: jak říká moje babička – to je dobře, že budete mít dvě, aspoň už budete mít pokoj! jenže ona to myslí tak, že už se nebudeme muset věnovat smilstvu… každopádně ti taky gratuluju!

 14. Srpen je velmi výhodný, zejména k pozdější mu nástupu do školky a zpět do zaměstnání. Sice budou mít obě mé děti narozeniny skoro ve stejný den, ale co se dá dělat, šetřit na oslavách se musí…

  Dvě děti, více práce pro babičky… !

 15. dalimil: Ano, počet "zábavných" rodinných oslav je nutné pokud možno eliminovat. Proto bude mít druhý potomek (bude-li mužského pohlaví) jmeniny vzápětí po těch Horstových.

 16. Sikovnej chlapec, po vsech strankach!:-) Uneses tolik radosti najednou? btw. Kombajn je dobra chuva, zapis si to do analu, az budes potrebovat :-)

 17. marosh: přeci jen, mít chůvu 45 kiláků od domova mi přijde trochu z ruky – a do análu si nic zapisovat nehodlám, díky:-)

 18. velká opožděná gratulace!!! a doufám, že to bude holka, hledáme totiž nevěstu pro našeho novopečeného urostlého mladíka a když už jsi zmínil to mego, tak by mohla přinést i pěkné věno…!:)

 19. psice: děkujeme! a s tím pohlavím… kdo ví, zda na tom bude za nějakých dvacet let ještě záležet:-)

 20. Tož opožděně, ale gratulace, skórere:)

  V srpnu vás budu následovat, takže bloguje bohdá nevymře. Ale F. by neměla být tak přísná, sklenka vína týdně ji nezabije a druhorozeného posílí.

 21. squire: i opožděné gratulace jsou vítány – já tímto opožděně gratuluji k srpnu:-)

 22. squire: Bez obav! ;-) Ale sedmičky vína po bednách už holt objednávat nemá moc cenu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>