Hodní, zlí a oškliví brouci

Návod na krásnou sobotu.
Kulturních zážitků, obohacujících ducha, není nikdy dost, řekl jsem si včera, a jelikož venku bylo divně a divně bylo i mně, udělal jsem si filmový dýchánek. Z hlubin internetu se mi postahovalo pár vybraných kousků a labužnické orgie mohly začít.

Takže dopoledne a časné odpoledne proběhlo ve znamení Hvězdné pěchoty. Ten snímeček jistě znáte, kiny prošel už před pár lety. V zásadě jde o to, že v nepříliš vzdálené budoucnosti kdy Země je sjednocena jakýmsi fašismu podobným režimem, se davy vesmírných mariňáků kdesi na planetě Klendathu a jejím okolí musí prokydlit nekonečnými hejny obřích zabijáckých brouků. Ten film je prvních čtyřicet minut nuda, ale pak následují vynikající orgie – broučí i lidská krev crčí po hektolitrech, utrhané končetiny létají vzduchem a dobré triky se střídají se špatnými.

Jedinou chybou Hvězdné pěchoty je – a o tom jsem tu možná už jednou psal – ta blbá kráva Dennise Richards, nebo jak se to píše. S bratrem Jendou se shodujeme, že její role je úplně zbytečná, film znehodnocuje – a navíc je hnusná. Tak:-)

Odpoledne a časný podvečer byly ve znamení klasiky Hodný, zlý a ošklivý. Pro mne v podstatě kultovní western, mnoho lepších věcí v tomhle žánru prostě asi nevzniklo. Slov je málo, nekonečných záběrů na přimhouřené oči pistolníků a ruce nad pažbami koltů naopak mnoho. Navíc chybí čistě kladný hrdina, a to já mám rád. K tomu všemu absolutně nedostižná hudba, zkrátka pohlazení po duši, že.

Jen doufám, že chystaný spektákl Koloušci útočí bude jakýmsi kvalitativním průsečíkem obou zmíněných snímků. Petře?

A jestli si myslíte, že večer jsem se snad na Nově díval na Pána prstenů, tak se zle pletete. Večer jsem si zašel do nejmilejšího podniku, tam jsem se trošku opil, pak jsem zamířil na bowling, kde jsem svými výkony v prvních dvou hrách dělal ostudu, pak jsem do sebe nalomil ještě pár hoegaardenů, oko se mi zjasnilo a ruka zpevnila a ve třetí hře jsem si vylepšil osobní rekord.

Domů jsem se, pravda, dostal okolo půl třetí a zcela bez peněz, takže dnes jsem lehce nesvůj, ale to snad není na závadu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 thoughts on “Hodní, zlí a oškliví brouci

  1. Ójé, Hvězdná pěchota ? to je klasika, co pohladí. Nejlepší jsou ty "televizní vstupy", kde vždycky plápolaj výbuchy a z nich vyjede nápis WAR… A Dennisce křivdíš, je to náhodou hodná holka a film naopak zhodnocuje?

  2. Džouns: prostě "Klendathu je ošklivá planeta, planeta brouků, planeta nepřátelská k životu…ááárgghhhááá…"

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>