Metamorfóza

Samsalabim!

Nikdy jsem nepatřil mezi přední české kafkology, to nezastírám. Ale myslím, že nejsem daleko od pravdy s tvrzením, že když se Řehoř Samsa proměnil v brouka, paní Samsová z toho neměla bůhvíjakou radost. A s napětím čekám, jak obdobný příběh dopadne u nás doma…

To máte tak: Minulý čtvrtek večer mi bylo trochu nedobře. Jakoby chřipečka či rýmička či kombinačka obojího. V pátek ráno to nebylo lepší. Ovšem v situaci, kdy by většina populace zůstala doma a dožadovala se mátového čaje, já s bojovnou písní na rtech a vzdorem ve tváři vyjel na Prahu. Když budu hodně pracovat, nemoc odezní – a ještě ušetřím za acylpyrin, říkal jsem si.

Nestalo se tak. Večer jsem se vrátil domů jako zlomený muž. Lépe řečeno, jako zlomený muž, kterého několikrát násilně narovnali a pak ho zlomili na jiném místě. Bez nějakých dalších her na hrdiny jsem to zabalil: V 19:01 usnul Horst a v 19:07 já. Jen pro potřeby svých budoucích životopisců uvádím, že jsem spal 17,5 hodiny, což je podle mne nepřekonatelný rekord.

Předpokládal jsem, že se přes noc zpotím a vypotím. Že vše špatné ze mne odejde. Ale nečekal jsem, že to bude až tak zlé. Už někdy po třech hodinách spánku jsem si uvědomoval, že množství a konzistence potu, kterou produkuji, jsou nechutné. A s každou další hodinou se to zhoršovalo.

Ráno jsem se probudil obalen vrstvou vetřelčího slizu. Ložnici prostupovalo aroma padesát let nevětrané fotbalové šatny. A chudáci F. a Horst v tom museli spát se mnou! Upřímně jsem se jim oběma omluvil. V duchu, tedy. Snad to další dny bude lepší…

Opět – nestalo se tak. Můj zdravotní stav se sice posunul blíž k normálu, ale promáčený vetřelčím slizem se budím dodnes – a zítra to jistě nebude jiné. V durch mokrém oblečení pod durch mokrou dekou; jsem přesvědčen, že jestli to bude ještě několik málo dní pokračovat, změním se v jeden velký těžký případ zákopové nohy.

Teď mi to nedalo a musel jsem se podívat, jak to vlastně s Řehořem tehdy dopadlo. No vida, nehezky. Tak jen doufám, že konec mého onemocnění se ponese v podstatně optimističtějším duchu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 thoughts on “Metamorfóza

  1. tak stejný smrtící virus zavítal i k nám a vzhledem ke kojenci na palubě je Milý bohužel izolován v karanténě ve spacáku na podlaze obýváku. Nezbývá než zatnout zuby, vyždímat ručník od potu a neházet ho do ringu!

  2. psice: kdybych byl vykázán do spacáku na podlahu, tak umřu rovnou:-)

  3. měl by sis konečně umejt pinďoura…je to ptačí chřipka ! :-)

  4. baryk: tvůj komentář je jako vždycky přínosem…

  5. rýmička ? teplůtka ? … okamžitě CT, RTG, vyříznout, chemoterapie a ozařovat, pozvat primáře Sovu, oboustranná totální endoprotéza a potom možná, móóóžná se z toho máš šanci dostat. budeme se za tebe modlit.

  6. extláča: chybí mi tam důkladné vyšetření zadní bradou, to by ho postavilo na nohy z a pár sekund

  7. extláča, lucky: bohužel žiju v Rathově kraji, u nás se dodnes léčí pijavicemi a pouštěním žilou!

  8. ok, tedy adaptuji svoje recepty na poslední aktuální stav v kraji: sto pijavic (MUDr. Cvachů) a pořádné zadnobradní vyšetření + trojitý klystýr. Už se to lepší, junge Bursch, nicht wahr ? :)
    (Das Ganze Tschehische Volk ist eine Simulantenbande).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>