A ty narozeniny budeš jako slavit kdy?

Kdo se moc ptá, moc se dozví!

Včera jsme si udělali rodinný výlet do Království železnic na Smíchově. Horst byl dle očekávání z většího než nebezpečného množství jezdících, houkajících a svítících vláčků zcela u vytržení. Já a F. jsme dle očekávání byli u vytržení z toho, jak je Horst u vytržení. Prostě idyla, jako když se onehdá paní Prošková pomazala játrovou paštikou a zavřela se do kotce k Sultánovi a Tyrlovi.

I pár fotek jsme pořídili (na rozdíl od paní Proškové), a když jsem je po návratu domů natahoval do počítače, otřásl mnou ošklivý šok. Kdo, tázal jsem se chraplavým hlasem, je ten omšelý stařec, co si na téhle fotce hraje s Horstem? F. se na mě podívala tím stylem, kterým se dívává, když se ukáže, že data jejích narozenin a naší svatby si dokážu vybavit jen díky systému složitých mnemotechnických pomůcek, a pak mi vyjevila pravdu: Ten lišejníkem obrostlý stařešina jsem prý já.

No dobrá, nebudeme to dramatizovat. Zkrátka jsem se dlouho neoholil, dlouho nevyspal a dlouho zdravě neopil, takže na zmíněné fotografii jsem vypadal, řekněme, na třiadvacet, zatímco standardně vypadám spíš na, řekněme, jednadvacet. To vám potvrdí každý, kdo mě nezná (s těmi, co mě znají, vůbec neztrácejte čas; je to prolhaná pakáž). Ovšem na druhé straně i na této nelichotivé fotce vypadám vlastně celkem dobře, takže asi není moc co řešit.

Co naopak řešení vyžaduje, je situace kolem mých narozenin. Po loňských třicetinách jsem všem kamarádům slavnostně oznámil, že žádné další narozky slavit nebudu, protože je mi z toho jen zbytečně špatně a většinu dárků stejně stihnu poztrácet ještě cestou domů. Jenže, jak se ukázalo, v době, kdy jsem toto sdělení pronášel, byla většina kamarádů už (nebo ještě) v lehkém bezvědomí a nikdo si tedy mé předsevzetí nepamatuje.

V důsledku toho už od konce prosince čelím atakům a citovému vydírání; neuplyne týden, aby se mě někdo spiklenecky nepoptával, jestli to bude zase na stejném místě a zda lze opět očekávat bitvu s kuřecím salámem. Někteří lidé mi rovnou neomaleně sdělují, že už mi koupili dárek (ha, Petzko?). Co potom s takovým materiálem má člověk dělat?

Všem, koho to zajímá, tedy sděluji, že pod tlakem veřejného mínění zřejmě i letos nějakou opožděnou taškařici uspořádám. Vyžadován bude ovšem přísný dress code: Muži alespoň oblek, raději frak s cylindrem; ženy buď něco úplně průhledného nebo vůbec nic. Termín a místo ještě neexistují; nicméně vyvolení se je včas dozvědí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “A ty narozeniny budeš jako slavit kdy?

 1. 13. října je dobrý datum a daly by se tak zabít dvě mouchy jednou ranou:) jestli si to teda pamatuju dobře.

 2. partiovka: Zajímaly by mě tvoje mnemotechnické pomůcky. Zdají se být o tolik dokonalejší než ty lobovy…

 3. tymáš ale starosti, tvoje ego ještě asi bije jako zvon, když si uvědomuješ roční období, kdy slavíš … mě upozorňují příbuzní a vždycky si musím znovu propočítat, kolik je to letos a jestli se neblíží kulatiny … nu pagadi, zájac

 4. partiovka: podle mě jsi autista!
  F.: podle mě je partiovka autista!
  extláča: moje ego je zcela zdrávo, díky za optání:-)

 5. Prej autistaJa nevim ,Lobo, ja znam jednoho autistu, ktereho zajimaji jenom cisla 2, 6 a 9 a pomerne casto vyje.

 6. lobo, janice: spíše bych poznamenala, takoví outisté jsou aut!¨

  a jinak proč hledat důvod pro zdravé opití zrovna v narozeninách, podivuji se?!

 7. psice: to je spíše nedorozumění; s jakoukoliv oslavou mých narozenin se adjektivum "zdravé" nepojilo ani vzdáleně!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>