Mám alibi!

Stírám rozdíly mezi rekapitulací a kapitulací

Nejvíce zaznamenánihodným zážitkem z posledních dnů bylo, když jsem si v Levných knihách koupil kvalitní publikaci za 17 korun, a o tom vám psát nechci, protože si nepotrpím na laciný humor.

Také bych mohl zavzpomínat na komickou historku z podzemních prostor brněnského Hlavního nádraží, kde jsem prožil velmi intimní setkání s naprosto ožralým člověkem. Ano, zachránil jsem mu život, ale vrozená skromnost mi brání se o tom šířit šířeji; počkám si raději, až mi Václav Klaus připne medaili.

Jistým řešením by bylo pořádně zašťourat svým nejdelším prstem v minulosti a vytáhnout nějakou zábavnou historku staršího data, ale to mi zase přišlo příliš tuctové… Jako už tolikrát, vydal jsem se raději vlastní cestou a s pomocí archivu zjistil, co jsem vlastně touto dobou dělal v předchozích sedmi letech. Takže:

14. března 2010 jsem učinil zápisek o tom, že jsem absolvoval skvostnou dovolenou v rakouském penziónu, který měl víc hvězdiček než Hugh Hefner.

14. března 2009 jsem kvůli vytížení prací nenapsal nic, ale jen o dva dny později jsem vás seznámil se smutnou statistikou, zahrnující mne, koncerty AC/DC a četníka ze Saint Tropez.

14. března 2008 vyšel příspěvek, jehož informační hodnota byla ve srovnání s příspěvkem dnešním gigantická, ale ve srovnání s čímkoliv jiným naprosto nicotná.

14. března 2007 vzniklo dílo, při jehož čtení jsem se dnes málem rozplakal. Šlo sice o písánku co do stylistiky a vtipnosti velmi nevalnou, ale jejím leitmotivem byl fakt, že jsem nemusel jeden den do práce.

14. březen 2006 je v této statistice zastoupen příběhem o tom, kterak pan lobo šel na oběd. A i při zběžném čtení jsem našel dva překlepy, takže jsem ho zřejmě psal ožralý jako prase.

14. března 2005 jste se mohli dozvědět vzrušující podrobnosti o Té Tmavovlasé; což byla dívka, jejíž náklonnost mi enimen tehdy velmi záviděl a svou závist maskoval rasově založenými pomluvami.

14. března 2004 jsem byl v kocovině z cizího maturitního plesu, na němž jsem byl omylem považován za maturanta, což spustilo celý řetězec neuvěřitelných událostí a panáků.

…a ano, jako už tolikrát, ukázalo se, že vlastní cesta nebyla nejlepším řešením.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 thoughts on “Mám alibi!

 1. co to mohlo být za publikaci za 17,-? … nemá to náhodou něco společného s fotbalem, vulgární mluvou a panem jehož příjmení zní trošku jako čtvrtý den v týdnu?

 2. mě dnes uvízly v síti 2 publikace za 10,- Kč hanebně ponechané svému osudu v bedně před antikvariátem, když jsme u těch sockovských úlovků… Jinak brněnské nádraží je ještě o dost sockovštější než všechny zmíněné publikace, dosud mě děsí ve snech fousatá hajzlbába kdesi v jeskyních pod Brnem, kde se nacházely i sprchy! Dost by mě zajímalo kdo měl odvahu být jejich návštěvníkem.

 3. eleska: to byla publikace mimořádně kvalitní a historická, a nákup za 17 Kč mě těšil tím spíš, že na ní byla cenovka s nápisem "původní cena 249, nyní 69"
  psice: kdyby Kája Saudek ještě mohl, jistě by na dané téma vytvořil některý ze svých speleokomiksů!

 4. Náhodou, mě tyhle výlety do histórie baví! (Navíc jsou kvalitní a nestojí ani 17 Kč!)

 5. asTMA: však také ty, eleska, psice a F. jste poslední čtenářky, které sem ještě občas ze setrvačnosti zabrousí:-)

 6. náhodou, já sem brousím pravidelně na svém brusném kolečku po blozích… akorát málo píšeš. Bacha abys pak neztratil vybroušený styl!

 7. pravda, do party brusiče Karhana přidávám ještě squire!

 8. lobo: já jsem stalker, mám tě v rss čtečce! a dost se divím, že vzlykáš nad stálým okruhem jistě půvabných čtenářek, považ kdyby tady brousili jen autoři matematicko-fyzikálních blogů s řídkým knírem a smradlavýma bačkorama…!

 9. Ohoho! Jsem brusička číslo 771000! Co dostanu? Na holou?

 10. a já to vím, Lobo si za 17 Ká koupil svoje tiskem vydané spisky z 14.března za posledních 7 let, žejetotak ?
  ;)

 11. měsícnepotesit sve ctenare, styd se lobo! Teda, vitej zpet:)

 12. extláča: kdyby se moje publikace prodávaly za 17 Kč, byl bych šťasten:-)
  PedroPo: všechny oprávněné výtky směřujte na mého zaměstnavatele:-)

 13. Loboušku, hoď do placu jeho personálie, vybavíme se vidlemi, pochodněmi, sudlicemi a cepy a půjdeme mu vysvětlit absolutní nezbytnost dostatku volného času pro patřičný rozvoj literárního talentu již tak olbřímích rozměrův!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>