Rozdíl mezi hypotékou a australopitékou

Maličkost, která potěší

Víkend vlastně nezačal dobře; po x letech jsme sice s F. vyrazili na ples, ale celkem záhy se ukázalo, že jde o nejhorší ples v dějinách (o něco málo neveselejší bylo snad jen ono taneční soirée, které probíhalo na palubě Titanicu těsně před potopením).

Pokud byste náhodou někdy chtěli špatný ples pořádat, potřebujete dodržet následující postup: Nikomu o konání plesu neřekněte; prostě vyvěste na maloměstě tři plakáty a předpokládejte, že informace se rozšíří samovolně. Pozvěte dvě kapely; jednu slavnou a jednu místní, ovšem pozor – důležité je, aby ani jedna nebyla plesová. Hodně pomůže, když na oněch třech plakátech označíte ples za josefský a v jeho rámci vyhlásíte soutěž o nejlepší masku; díky tomu se třetina z celkem sedmapadesáti návštěvníků dostaví ve společenském oděvu, třetina v nespolečenském oděvu a třetina v masce, nicméně všichni se budou cítit realitou zaskočeni. Kašlete na tombolu, kdo by na plese chtěl tombolu, nedejbože o něco hodnotného? A rozhodně se nenechte zviklat k nějakému decentnímu přítmí, je přeci vědecky dokázáno, že lidé se pod přímým ostrým světlem cítí nejuvolněněji.

Co se dělo v sobotu, to nevím. Ne snad, že bych si pořídil poplesové okno, ba naopak – střízliv jsem byl až trestuhodně. Ale den mi prostě tak nějak protekl mezi prsty (asi jako soudnímu patologovi, který zkoumá mrtvolu, nalezenou po třech měsících ve vodě) a nezanechal výraznější paměťový otisk. Ovšem neděle, to bylá jiná; neděli si budu pamatovat asi hodně dlouho!

V neděli totiž, jestli vás to zajímá (i když spíš asi ne, je to vlastně jen taková maličkůstka) jsme s F. koupili dům.

Či spíše, abych nebyl oprávněně nařčen z přibarvování skutečnosti, podepsali jsme rezervační smlouvu a složili zálohu na dům, který se staví nedaleko našeho stávajícícho útulku. Nerad bych něco zakřiknul, protože ve hře ještě je několik neznámých proměnných, ale když všechno půjde dobře, někdy v létě bychom mohli bydlet ve svém.

Řekli jsme si totiž, že pro zařizování a stěhování se do nového není vhodnější doba než šestinedělí! Uznejte sami: Očekávaný druhý potomek bude v té době na světě pár dní a jeho pocity budou spíše chaotické, Horst bude nervózní z toho, že s námi najednou bydlí další dítě, F. bude po právu vysílena a já budu po právu vyšílen. V takových podmínkách se člověk přestěhuje, ani neví jak…

Také jste si všimli, že ve srovnání s většinovou populací nějak moc často používán středníky?

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 thoughts on “Rozdíl mezi hypotékou a australopitékou

 1. gratuluji zmíněné nemovitosti k novým nájemníkům! Mimochodem, my jsme se stěhovali, když byl Žmur v šestém měsíci svého larválního vývoje a taky na to vzpomínám s velkou dávkou nostalgie. Nejvíc udivující je na tom ale fakt, že Žmur nemá hranatou hlavu a vyleptané oční důlky ani po nošení asi tak 250 kousků lehčích krabic pohodlně zapřených o břicho a vdechování meruňkového Primalexu

 2. Pridavam se ke gratulaci k novemu bydleni. At si neplanovane promenne daji pauzu a vam se krasne zije! Ale s temi stredniky bys mel vazne trochu setrit :)

 3. ještě že je to tak blízko, půjde to přestěhovat na dvoukoláku? .c) ale k jiné věci, to je ale náhoda – zrovna včera se mi dostala do rukou korespondence Karla Čapka, kdy mu nějaký anonym vyčítá mnoho středníků v jeho dílech… tak jsem to ověřoval a má je tam … implikací my z toho vychází, že píšeš jako Karel Čapek… abychom po tobě nemuseli pojmenovat náš Ústav .cP

 4. psice: první stěhování jsme také uskutečnili, když byl Horst larvou, ovšem tehdy se náš majetek ještě vešel do dvou krabic od banánů:-)
  PedroPo: znáš mě; pro středníky mám slabost!
  danda: samosebou, pokud se ty a tvůj dvoukolák hlásíte do služby, rádi vás uvidíme:-) a s tím přejmenováním mi to přijde jako dobrý nápad. až tam budeš ředitelem, měl bys to prosadit:-)

 5. lobo: nyní vážně, nevím, kdy máte termín stěhování, ale mám k dispozici ústavní čtyřkolák – většího transita. Ten se k těmto účelům dá použít, jen je celý červen na kurzech .c))

 6. To je ovšem fantastické, snad to bude mít pozitivní vliv i na plesy!

 7. Gratulace k hnízdečku – a načasovali jste to perfektně, když jsme my kupovali byt (a prodávali starý), tak jsem byla v osmém měsíci a perfektně to urychlovalo všechna úřední kolečka (na Katastru stačilo vyvalit kopačák a babizny v předdůchodovém věku otevřely přepážku i mimo pracovní dobu – říkala jsem tomu "potenciálně-vnoučecí afinita":)

 8. danda: termín stěhování je shodný s termínem porodu:-)
  Paželv: leda na ty, co budeme sami pořádat…
  squire: výborně, budeme tento postup taky uplatňovat:-)
  partiovka: jenom cool? aspoň óčeň cool:-)

 9. úúúú…to je zpráva doslova za všechny prachy :-) ..kdy zapijem to, že je to dobrá zpráva? kolaudaci a porod a narozky odsunem prozatím na druhou kolej, ne?… já zase ve srovnání s většinovou populací tak nějak moc používám prostředníky, všiml sis?!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>