Mé srdce se naplňuje zármutkem a obavami

Špatné zprávy!
Vždy dobře informovaný kamarád-sklář mi poslal smsku, jejíž sdělení mě ohromilo: V březnu začne rozsáhlá rekonstrukce nejmilejšího podniku. Bude přesunut výčep, vzniknout má salónek a nekuřácká část a kdo ví, co ještě. Ta představa mě trýzní.

Pochopte, já jsem ten poslední, kdo by protestoval proti vytvoření nekuřácké části. Smraďoši můžou pro mě za mě zůstat třeba na ulici, koho zajímají? Ale ačkoliv mám o stavebních pracech a podobných činnostech jen omezené znalosti, jedno je mi celkem jasné – když se něco označuje jako rozsáhlá rekonstrukce, tak to nebude trvat dva dny. Takže se děsím toho, že třeba měsíc budu nucen žít v exilu jiných hospod.

Teď se mi vybavila scéna z filmu Bitva o Británii. Vyděšení Londýňané se před bombardováním schovávají do krytů, a diváka zaujme omšelý muž, který má na tváři výraz obzvláštní hrůzy a nevěřícně si pro sebe opakuje Trefili hospodu U Červenýho lva, trefili hospodu U Červenýho lva! Cítím se podobně.

K dovršení všeho v lednu plánuje rozvázání pracovního poměru můj nejmilejší člen personálu, výčepák Pavel, muž neotřelého humoru, člověk, který hovoří v podstatě jen v odvozeninách slova mrdat. Ať po něm přijde kdokoliv, bude se muset sakra snažit, aby byl plnohodnotnou náhradou.

Když už jsme u těch pivních záležitostí, v pondělí večer jsme s Tou Neznámou skočili na pár Jamonem uvařených jedenáctek. Takže, Jamone – chuť výborná, vzhled výborný, i kroužkování už je výborné – jen obsluha se dost, dost zpomalila – ale s tím ty asi těžko něco uděláš:-)

Pokud se mi dnes neozve majitel našeho bytu s žádostí o zaplacení výpalného, hodlám večer odjet na maloměsto. Ale nemyslete si, že mě čeká odpočinek – kamarád-sklář a kamarád-právník mi dali avízo, že mě v osm čekají na bowlingu, což s sebou nese takřka nutnou konzumaci hoegaardenů.

Enimen měl pravdu, když mi včera řekl, že mám život vskutku těžký!

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 thoughts on “Mé srdce se naplňuje zármutkem a obavami

 1. Rozsáhlá rekonstrukce trvá někdy až půl roku, cha cha!

 2. děkuji!
  kdy hodláš provést odloženou kontrolu přímo u zdroje?

 3. nechápu, mně zas zrušili nálevnu, kde romský vrchní rozměrů 160 na 45 (cm/kg¨) začínal každou větu spojením "s tebou to tu vyjebem," měl strašnou paradentózu a když se ožral, ukazoval obtížným hostům jak se mu kejvou zuby (všechny 4)

 4. Karl: doporučuji dezinfekci Savem!
  Jamon: kontrolu u zdroje bych rád kdykoliv, záleží jen na časových, finančních a dopravních možnostech…
  xfo: zkrátka osobitý vrchní je zárukou úspěšného podniku:-)

 5. Karl: takový zvláštní pocit, jako by ti něco propalovalo jícen, žaludek a střeva!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>