A teď aktuálně!

Zčásti o přírůstku do rodiny, ale hlavně o znásilněném toreadorovi
F. mi do práce přinesla dobrou honduraskou kávu a snímek z ultrazvuku. Obojí mě potěšilo: Káva proto, že jsem milovníkem věcí, tvořených kofeinem, a snímek z ultrazvuku proto, že prý měl dát jasnou odpověď stran pohlaví našeho druhého potomka. S radostí, kterou pociťuje každý prosťáček při konfrontaci s něčím, co ho přesahuje, jsem se do ultrasnímku zahloubal.

Nic. Fantazie mi pracovala na plné obrátky; viděl jsem v těch odstínech hnědi všechno, jen dítě s viditelným pohlavím ne. Pasáž vlevo dole mi připomínala některé scény z Hvězdné pěchoty; dění ve zlatém řezu snímku zase nebylo nepodobné obrazu Slepý žebrák si přebírá lístek ke sčítání lidu, jak by ho jistě namaloval Picasso, kdyby už dávno nefuněl do kosočtverců.

Tak si to natoč, takhle, ztrácela klid F. a já se snažil. Ovšem pořád marně. Ostatně posuďte sami, zda byste v takovémto snímku dokázali něco poznat. F. mě ještě chvíli nechala trápit a pak zabodla svůj krásný ukazovák do místa, které jsem předtím považoval za nejméně signifikantní část obrázku. No, co to je? tázala se mě s lehkou netrpělivostí, asi jako učitelka, která ještě nechce retardovaného žáčka udeřit pravítkem, ale dobře ví, že se už dlouho ovládat nedokáže.

Zaostřil jsem požadovaným směrem. Ve změti růzností jsem našel tvary, které vypadaly povědomě. A stejně jako by se nadšeně zeptal každý čerstvě prozřevší otec, i já se nadšeně zeptal: Je to kundička? A F., protože mě zná, se nepohoršila a slavnostně řekla: Je to kundička!

Takže, pokud ultrazvuk nelže, Horst se může těšit na sestřičku. Můžeme jí říkat třeba Trudi, protože se tak opravdu jmenuje. Hurá a sláva!

(A druhá nejdůležitější zpráva včerejšího dne: V aktuálně.cz zjevně zaměstnali obrazového editora, který se toho nebojí. Jeho metaforu chápu tak, že měnová Evropa je nebezpečnou arénou a rozzuřený summit EU se rozhodl, že Čechy z ní vyhodí – ale ještě předtím je análně znásilní. Ani übereuroskeptik Václav Klaus by to nedokázal vystihnout lépe!)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 thoughts on “A teď aktuálně!

  1. Ten snímek je strašnej, se tu nemůžu přestat chechtat a přitom je mi ho chudáka tak líto:-DDD

    Fotky z UZ? To je čistý šamanismus. Vždycky fascinovaně hledím na ten měnící se obraz, doktor nadšeně šveholí "tady je hlava, tady máme srdce, tady je močový měchýř, vidíte, všechno v pořádku" a já vidím jen jednu skvrnu jako druhou…

  2. squire: jak by asi vypadal ultrazvuk řitního otvoru toho toreadora…

  3. osobně tedy na té fotce vidím trpaslíka s křížkem v ústech, který se směje slonovi v masce, ale za předpokladu, že jsou trpaslíkova ústa kundička, má Gertruda velmi kreativní pojetí orgánů!

  4. A to je zajímavé. Zemřela Liz Taylorová. Teprve teď jsem si toho všimla…

  5. ten snímek vypadá opravdu jako z hvězdné pěchoty ! není tam nic, čeho bych se chytil :-)

  6. F.: Liz Taylorová musela zemřít. Vyráběla si totiž solární proud pro sebe a proto ji stát zlikvidoval. A spolu s ní i jakousi Kleopatru a zlou Kateřinu. Jasně to vyplývá z print screenu… Vivat aktualne.cz!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>