Poslední oběd Páně

Předpověď nejen na dnešek: FUBAR

Pochopte, přivykl jsem životu na vysoké noze. Respektive na dvou vysokých nohou, protože jsem si poměrně jistý, že mám dolní končetiny delší než Adriana Sklenaříková, která svého času pořád byla někde uváděna jako majitelka nejdelších nohou široko daleko. Jenže já o takovou pochybnou slávu nestojím – ostatně co z toho měla Sklenaříková? Začal jí přeorávat brázdu černošský fotbalista. Tak to nein, danke…

Ale abych se vrátil k tomu opravdu důležitému: Přivykl jsem životu na vysoké noze. A teď mu zase dost možná budu muset odvyknout. Protože, i když jsem vysypal drobné ze všech kapes, pořád mi do celkové sumy na nový barák pár peněz chybí. Ještě zůstává otázkou, nakolik se při smlouvání s bankami vytáhne můj finanční advisor, ale pro jistotu se připravuji na nejhorší a hledám cesty, kde ušetřit.

Kde může člověk mého typu ušetřit nejspíš? Inu ano, na žrádle. S těžkým srdcem jsem se rozhodl po pokusnou dobu opustit roztomilý rituál šestihodinových pracovních obědů v michelinských destinacích. Dneškem počínaje jsem sám sobě povolil toliko jeden, maximálně dva obědy se spolupracovníky či přáteli týdně. Hrozné, že? Však mi taky dnešní polední krmě hořkla v ústech, když jsem přemítal o tom, jak si ve dnech příštích budu z domova nosit sáček polohrubé mouky a v korporátní kuchyňce z ní tvarovat jednoduché placky…

Ti z vás, kteří dělají tu chybu, že nečtou blog F., by se nad sebou měli urychleně zamyslet a s touto liknavostí přestat. Kdyby ho totiž četli, tak by věděli vše o tom, jak se naše minulotýdenní dovolená krásně vydařila. Ve zkratce snad jen uvedu, že mít malé dítě (například Horsta) má mnoho výhod: Kupříkladu můžete zažít povznášející situaci, kdy se vaše malé dítě (například Horst) těžce roznemůže den před odjezdem na dovolenou. V následujících pěti dnech pak vystřídá příznaky minimálně osmi nakažlivých/smrtelných chorob. Nejen tedy, že nikam nejedete, ale navíc jste doma s dítětem (například Horstem), kterému není dobře, takže zlobí, a které nemůže kvůli nemoci chodit ven, takže se nudí a zlobí.

V americké armádě, tedy organizaci, stojící a padající na používání zkratek, by pro výše popsanou situaci použili můj oblíbený akronym FUBAR (o kterém jsem vám tu už jednou psal. V září 2008, abych byl přesný). Takže pro ty z vás, kteří si to stále ještě nevygooglovali:

Fucked Up Beyond All Recognition.

Příspěvek byl publikován v rubrice Přelomové texty a jeho autorem je lobo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 thoughts on “Poslední oběd Páně

 1. S tou Sklenaříkovou jsi mě tak rozesmál, že ani gradující pochmurnost zbytku článku mi to nemohla zkazit.

  P.S. Jedna známá bloggerka, která ovšem používá básnickou licenci častěji než zdrávo, jednou doporučovala na řešení problémů s bydlením lov šneků, sběr bezinek, hub a pampelišek do salátu. Tak prý ušetříš za jídlo. Kolik času strávíš lovem ulitnatců na oběd pro tři lidi, co netuším, ale osobně bych šla raději do druhého zaměstnání…:)

 2. No prosím: Když já před týdnem onemocněl, den před odjezdem na lyže, tak Ludmila odjela sama a já si doma tiše a spořádaně hrál a vůbec nezlobil!

 3. squire: však já to taky nějakým druhým a třetím zaměstnáním nakonec vyřeším – ostatně už kdysi dávno jsem tvrdil, že člověk nepotřebuje spát, potřebuje jen mít se kde osprchovat!

 4. P~O: jenže pochop, ty jseš přeci jen o něco málo chytřejší Horsta!

 5. mám několik prima receptů, jak jíst tři dny za stovku :-)

 6. měla bych tu jeden účinný a hlavně vydatný recepis: 1/ uvař sójové ragú se spoustou hrášku 2/ dosyp půl krabičky bramborového škrobu (pozor hlavně nevařit!) 3/ s F. se hodnou chvíli podivujte, jak je to řídké a hnusné 4/ vlij směs na pánev a 3 minuty aktivujte 5/ podivujte se nad finálním výrobkem: zhruba 5 kilogramy husté hráškové lepenice v barvě kravince 6/ vsaď se, že vám to vystačí min. na 3 dny, po které budete marně doufat, že to někdo sní 7/ pokud zařizujete dům, dá se ušetřit a použít alternativně i jako stavební a pojivová hmota, lepidlo na koberce nebo těsnění

 7. psice: Ano, obzvlášť hrášek je lobova oblíbená ingredience, o sójovém "mase" ani nemluvě… :-)

 8. psice: tolik hnusných ingrediencí v jednom receptu; chybějí snad už jen játra!

 9. squire: kdybych si měl vybrat, jestli sním porci jater nebo se vrátím na gympl a budu zkoušený z chemie, volím chemii!

 10. lobo:) Tos mi jako inženýrce chemie moc dobrý příklad nedal… zkoušku z chemie bych si dala jako skvělý zákusek po porci jater:-D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>